פרשנות |

מדוע רן בן שמעון פוחד ממחויבות?

מאמן קרית שמונה עושה הכל נכון, אך קבוצתו ראויה להכרה שהיא מתמודדת על התואר. רמיזות? זה לא מתאים לקבוצה שרצה לאליפות

שלומי ברזל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלומי ברזל

בחור חכם רן בן שמעון. אפילו מאוד. ובימים אלה הוא כמעט אינו שוגה. לא על המגרש, ודאי לא בראיונות. היכולת הוורבלית שלו היא הרבה מעל לממוצע במחוזותינו. וכך, נדמה לך ששמעת אותו אומר את זה, אבל הוא לא באמת אמר את זה. זה כמעט נפלט לו, אבל זה לעולם לא נאמר. הוא מרחף סביבך, כמעט נוגע בך, יוצר את התחושה שהנה בעוד רגע מגיעה הכותרת הגדולה, אבל הוא כל הזמן בשליטה. גם בזירת הראיונות, כמו בזו של הכדורגל, הוא במקום הראשון. וזה יפה. באמת, מכל הלב. נעים לשמוע, נעים לראות, כיף ללמוד. אלא שאתמול זה כבר הרגיז, כמעט תסכל. ובעיקר העלה סימן שאלה גדול: מתי, אם לא עכשיו?

מסכימים עם שלומי ברזל, חושבים שהוא טועה? דברו על זה בפייסבוק

אני לא יודע מה אומר בן שמעון לחניכיו באסיפות, באימונים או בתדריך לקראת העלייה לכר הדשא. האם הוא חולק איתם את החלום הגדול שלו, האם הוא מדרבן אותם להגשים את החלום הגדול שלהם, או שבקרית שמונה עדיין מפחדים לדבר באופן ברור ומפורש על החלום הגדול? מתי מגיע השלב הנכון בו המערכת כולה מתחילה לעשות שימוש במלה האסורה מבלי לפחד ממנה, מבלי להצטנע, מבלי לחשוב כל הזמן על ללכת עם ולהרגיש בלי? מתי היא מתחייבת ללכת על כל הקופה, מתי עליה להתייצב בחזית ולצעוק במלוא גרון: עירוני קרית שמונה נאבקת על תואר האליפות!

רן בן שמעון. בפועל, הקבוצה שלו מתמודדת על אליפותצילום: נמרוד גליקמן

כי זה מה שקרית שמונה עושה, לפחות בכל הקשור לקצב צבירת הנקודות, לאיכות המשחק ולמיקום בטבלה, אבל המאמן שלה עדיין לא מוכן להתחייב. נכון, יש את עניין הקבוצות הגדולות, אבל בן שמעון ודאי זיהה שלפחות שתיים מהן נמצאות כרגע במצב בעייתי במיוחד. מכבי חיפה סובלת מקישור אחורי אנמי והגנה מביכה; למכבי תל אביב, מעבר לאותן בעיות מקצועיות של חיפה, יש גם חוסן מנטלי שברירי להחריד. נשארה הפועל תל אביב של קשטן, אבל גם היא עלולה לספוג מחר ובשבוע הבא מהלומות שיערערו אותה. חיפה יכולה לפגוע בה בשני, קרית שמונה תוכל לחפש נוק-אאוט במפגש ביניהן במחזור הבא. האם גם אז יסרב בן שמעון לומר סוף סוף שהקבוצה שלו רצה לאליפות?

קרית שמונה ראויה להכרה הזאת. מגיע לה לשמוע את עצמה אומרת לעצמה אני מסוגלת לעשות את זה. לעזאזל, אני רוצה לעשות את זה. לקחת את הסיכון שיש בהצהרה הזאת, בהעלאת הרף, בהצבת פרמטר חדש לצופים, לפרשנים, לאוהדים. מיצינו את עניין הסימפתיה, אנחנו כאן כדי לטפל בדפי ההיסטוריה. נזכה או לא נזכה, לפחות נדע לאן רצנו ואחרי מה רדפנו. משחקי מלים? חצאי אמירות? רמיזות? זה כבר לא מתאים לקבוצה שרצה לאליפות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ