איוניר? נמני? לבעיה של מכבי קוראים גולדהאר

מוטי איוניר ידע שזה מגיע, הרי אדם לחוץ לא יכול לנהל מערכת לחוצה. עם זאת, המאמן/פרשן הוא רק קורבן למערכת שמנוהלת על ידי אנשים לא ראויים

אלון עידן
אלון עידן
אלון עידן
אלון עידן

מוטי איוניר ביקש ממיטש גולדהאר שיפטר אותו. הבקשה הוגשה באופן עקיף, במהלך המשחק מול הפועל חיפה שלשום. איוניר התנהג כמי שוויתר, כמי שגורלו נחרץ, כמי שמבקש גאולה מייסוריו. הוא נראה כאחד שהפנים את כישלונו באופן מלא ולכן הוקל לו. בסיום המשחק הוא ענה על השאלות בסבלנות, בלי להתנפל על המראיין ובלי לנטוש בזעם. הוא אמור היה לנבוח, אבל שום נביחה. אפילו לא יללה. קבלה מוחלטת: האשמה עלי, ההפסד עלי, הכל עלי. לפתע הוא היה נחמד. כבר שנה שהוא לא היה נחמד. הוא אפילו מצא את הרגע להגניב את החצי-חיוך שלו, הציני, הממזרי, זה מתקופתו כפרשן. מבלי להודיע על כך, הוא הודיע על כך: אני פה גמרתי, אני לא יכול יותר, יאללה ביי.

איוניר לא יכול היה יותר גם משום שהוא איוניר. כלומר, משום שהוא אדם לחוץ מטבעו. אדם לחוץ לא יכול לנהל מערכת לחוצה. אין בו מקום ללחץ חיצוני נוסף. הוא בקושי יכול לחיות עם הטמפרטורה הפנימית שלו. במקום להכיל את המתחים, במקום למוסס אותם, איוניר הביא עוד מהבית. במקום קבוצת כדורגל, עלתה למגרש בכל שבת מערכת לחצים. מערכת הלחצים אכן הציגה כדורגל לחוץ.

איוניר, ביקש את פיטוריו באופן עקיףצילום: שרון בוקוב

אבל איוניר לא יכול היה יותר לא רק משום שהוא איוניר. הוא לא יכול היה יותר בעיקר משום שבינו לבין גולדהאר היה רק אוויר. לאוויר הזה אפשר לקרוא ז'ק אנגלידיס, אבל בסופו של דבר זה אוויר. מטרת האוויר היתה לאפשר לגולדהאר להתערב, לקבוע, להחליט - ובמקרה של כישלון, להפיל את הכל על זה שעומד על הקווים. גל אלברמן לא יובש ביציע כי איוניר חשב שהוא אינו מתאים; כשגולדהאר ירד למגרש והצמיד את פרצופו לפניו של איוניר, זה לא היה בגלל שהוא רצה לברר מה הפירמה של הסוודר שלו; גולדהאר רצה לקחת חלק באימון מכבי תל אביב כי הוא מאמין שמכבי תל אביב זה סניף של וולמארט. והוא הרי מומחה בלמכור חולצות.

עשו לנו לייק לקבלת כל הכתבות מספורט הארץ ישירות לפייסבוק שלכם

מכבי תל אביב היא חור שחור למאמנים ומלכודת לאכזבות משום שהיא מנוהלת על ידי אנשים שלא ראויים לנהל אותה. לוני הרציקוביץ' יצק את המסורת, אלכס שניידר אימץ אותה וגולדהאר מעבה ומנציח. גולדהאר לא יכול לנהל מקנדה בעזרת קפריסאי שקופץ לישראל. לחשוב שאפשר לממש את הפוטנציאל של המועדון המפואר במדינה דרך שיחות טלפון ליליות או טיסות בהולות לדרבי, זה לזלזל במכבי תל אביב. זו חובבנות.

מנהל בשלט רחוק, גולדהאר ביציעצילום: בוקוב שרון

גולדהאר צריך לקבל החלטה מהירה: או שהוא זז הצדה וממנה מנכ"ל, כזה שמבין בכדורגל ובכספים; כזה שיודע מה משמעות המושג "מכבי תל אביב" ומכיר את הקומבינות של הכדורגל הישראלי על בוריין; כזה שיכול להיות הכתובת למאמן והכתובת לבעלים; כזה שיהפוך ל"איש החזק" במקומו. או שהוא מוותר על הבעלות ומאפשר למישהו מתאים ממנו לקחת את המועדון. עד שיחליט, אם יחליט, הקריסה תימשך. שיחות ליליות, טיסות בהולות, נמנים שמתחלפים באיונירים ואיונירים שמתחלפים בנמנים. זה לא באמת חשוב. כי לבעיה של מכבי תל אביב קוראים מיטש גולדהאר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ