אלעד ליפשיץ

מפתיחת העונה, בכל הקשור למטרות, הטונים של מכבי חיפה נמוכים וההצהרות קטנות. תחת תחפושת של מקצוענות בלתי לחיצה, הפכה הקבוצה הזו למינורית. זהו סטייל חדש כזה, מודרני כנראה, סטייל הגורס כי בחיפה יודעים כביכול משהו שאחרים לא יודעים. מבינים שם כביכול שיש עוד זמן, שהכל בסדר, שאין מה להילחץ. הם, המקצוענים, פשוט יודעים. עכשיו, המקצוענים כבר נמצאים במרחק שמונה נקודות.

קבוצה שיש בה דרישות גבוהות לא בהכרח צריכה לבטא אותן בתקשורת, ולא בהכרח אמורה לפוצץ כותרות בראיונות. את הדרישה העצמית יש לבטא בחדר ההלבשה - הוא חייב להיות להוט וחייב להיות מודע. העונה, חיפה גם אינה להוטה וגם אינה מודעת. הצמרת החלה לברוח לה בשל חוסר להט, וחיפה נמנמה: יש זמן, הליגה ארוכה. תציצו בטבלה, זהו גודלו של חוסר המודעות. בוקר טוב. אטימות. המאמצים להתנער מהתובענות של התקשורת והניסיונות להרגיע את הקהל, הפכו את חיפה לקבוצה אטומה. ייתכן שהוכח כי התקשורת מנפחת, ייתכן גם שהוכח כי הקהל הוא בעל זיכרון קצר - זה עדיין לא נותן לחיפה עדיפות בטבלה. עבור ניצחונות על התקשורת לא מקבלים נקודות.

אלישע לוי נזהר לא להפוך העונה אף שולחן בחדר ההלבשה, יעקב שחר המשיך להקפיד ולדבר עם שחקניו בפאסון ממלכתי, איש לא ניער, איש לא התעורר. בסטייל מקצועני, גם אתמול עלתה הקבוצה לדשא בבלומפילד כאילו שלא מדובר בהזדמנות אחרונה. לא התנפלות ולא התאבדות, אלא רק הפוזה של הבלתי מתרגשים.

חיפה מיואשת, אתמולצילום: בוקוב שרון

מנגד, החיכוכים בחיפה מסגירים העונה את פרצופה האמיתי. קטן עשה סולחה של נסיכים עם דוידוביץ', ואחר כך מיהר לספר עליה במסיבת עיתונאים. הוא הסביר שהסולחה נעשתה כי "המועדון מעל הכל". זה בעיקר אומר שהסולחה היא ממלכתית, לא אמיתית, סולחה שנועדה ליצור שקט. ואכן, שקט כנראה נוצר, אך מה באמת לגבי הסולחה עצמה? אלמלא המועדון אין סולחה בין הניצים? אוקיי, אז עכשיו ניתן להבין מה באמת קורה בחדר ההלבשה של האלופה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ