ניר לוין מאוד נוח, אבל צריך ללכת הביתה עכשיו

המאמן הזמני של מכבי ת"א בחר לחתור להישארות בתפקיד וכל החלטה שהוא מקבל עשויה לנבוע מגורמים רבים - לאו דווקא טובתה המקצועית של הקבוצה

מוטי דה פיצ'וטו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי דה פיצ'וטו

מכבי תל אביב חייבת להגיד שלום כבר היום לניר לוין. לא, אין כאן כוונה לשפוט את ביצועיו המקצועיים אחרי חמישה ימים בתפקיד ומשחק אחד, או חלילה להיגרר לדיון "מה נשתנה?". מה שיש כאן זו ההבנה הפשוטה שכל עוד לוין אוחז בתפקיד, הפריזמה הנכונה לבחון את הדברים לעולם לא תהיה זו המקצועית, אלא ערב רב של שיקולים שביניהם ובין כדורגל אין ולא כלום.

קחו לדוגמה את החילוף במחצית. אלירן עטר היה ללא ספק החלש אצל הצהובים, עם הכדור ובעיקר בלעדיו. אבל עטר, יודעים ביציע, יכול לגמור משחק בהברקה ועטר חשוב בחדר ההלבשה. לאנשים מסוימים. נחכה עם החילוף? אבל קונאטה ממורמר וקונאטה זו הרי הבטחה גדולה, וקונאטה, אם יבקיע את הגול (ואלוהים ישמור, אולי עוד מבישול של יצחקי) אז בכלל אצא ענק. וקולאוטי? שונאים אותו ביציע וגם ככה הוא כנראה לא יישאר כאן. לא בטוח שכל המחשבות הללו, או חלקן, רצו במוחו של לוין לפני החילוף של קונאטה במקום קולאוטי במחצית. אבל מישהו מוכן להמר שלא?

וכך, הדיון אם החילוף היה טוב או לא, או אם השינוי לטובת הוותיקים דווקא ממאמן הנוער חיובי או שלילי, ועוד כהנה וכהנה שאלות על כדורגל הופכות לא רלוונטיות, ומה שמכבי תל אביב הכי צריכה עכשיו זה בדיוק את ההפך: מאמן שבאמת יאמין בדרך ויודע איך לבצע אותה עם גיבוי של צוות מקצועי רציני מאחוריו. כזה שלא מותיר מקום לספקות. טועה או צודק.

כן, זה קצת נדוש אבל מכבי צריכה מישהו שבאמת יבנה קבוצה, אבל בניגוד למוטי איוניר יתעסק בכדורגל נטו ולא יחשוש לעשות את השינויים הבאמת מתבקשים בסגל. בעונה שגם ככה גמורה, עם חדר הלבשה מפורר וחומר שחקנים רע (לא גרוע, רע), חשוב שזה ייעשה עוד לפני ינואר. אחרת שוב נשמע את אותם תירוצים.

לוין, שלא באשמתו, נקלע לסיטואציה קשה מאוד וכהרגלו בחר לחתור להישארות בתפקיד הנחשק דרך ייצוב המערכת. זה קורה בגלל האופי הנוח שלו כמאמן וכאדם, אופי שהופך אותו לקלאסי לתפקיד אותו הוא ממלא בנוער. אלא שמכבי תל אביב לא צריכה עכשיו נוח, אלא כוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ