לתשומך ליבך, יעקב שחר

יעקב שחר צריך להפנים את הטעויות שעשה העונה ודירדרו כל כך את מכבי חיפה. אם יעשה זאת, מחליפו של אלישע לוי ייצא נשכר

שלומי ברזל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלומי ברזל

יעקב שחר, הבעלים של מכבי חיפה, לא שיקר כשאמר באמצע השבוע כי אינו קובע את הרכב הקבוצה. בכך, ביטל שחר את ההאשמות כי הבחירות המוזרות שלו מאז פתיחת העונה אחראיות למצב המביך של חיפה, ובמקביל העביר על המאמן האמיתי, אלישע לוי, את הביקורת הקשה ביותר שמתח עליו מאז מינה אותו למשרה. אלא ששחר התעלם מההשפעה האדירה שיש לו על האפשרויות שעומדות בפני לוי. שכן עם כל הכבוד ללוי, שחר הוא זה שמשפיע באופן הדרמטי ביותר על הסגל של חיפה ומכאן שגם על היכולות של מאמן הקבוצה. והעונה, כדאי ששחר יבין זאת, זכייה באליפות עם סגל כל כך לא מאוזן היא משימה בלתי אפשרית. אפילו עבור אלישע לוי.

שחר יכול לכעוס על כך שהמאמן לא היה נחרץ יותר בעניין הסגל והתבטל במידת מה לגבי השחרורים והחיזוקים, אבל חשוב שיבדוק אם באמת השאיר לו אפשרות לנהוג אחרת. חיפה, הרבה בזכות שחר, היא עדיין אימפריית הכדורגל מספר אחת כאן, אבל כל מי שאימן בה, או יאמן, יודע מה מעמדו ביחס לבעלים. התקציב המרשים, השקט המקצועי, הגב החזק של שחר והאפשרות לצבירת תארים ניתנים בתמורה לשיתוף פעולה מלא עם הבעלים, אולי כניעה מוחלטת במלים פחות מכובסות. בעונות בהן הטריו שחר-עוזי מור-פיני זהבי מקבל החלטות טובות, יש למאמן סיכוי מצוין לזכות באליפות; בעונות, כמו זו הנוכחית, בהן כמעט כל החלטה היא טעות קולוסאלית, האיש על הקווים צריך להיות קוסם כדי לצאת מהאסון הזה עם צלחת. אלישע לוי הוא רק מאמן .

אין בכל האמור לעיל כדי להמעיט מהכישלון של לוי. מי ששתק בפגרה לא יכול להלין עתה. זאת תהיה צביעות, הצתה מאוחרת ובגידה. אלישע הוא האחרון שינהג כך. ועדיין, הוא היה יכול לעשות יותר. הרבה יותר. ההרכבים המוזרים, הקפריזיים, נעדרי ההשראה, הם שלו. חוסר האונים של הקבוצה, שלו. הצניחה בכושר השחקנים, בביטחון, שלו. הכדורגל השבלוני, היעדר המעוף וסף השבירה הנמוך, שלו.

מכבי חיפה היא קבוצת הכדורגל השקופה ביותר בישראל. את ההפתעה היחידה שרשמה העונה סיפק הדובר דודו בזק עם תצלום האצבע המשולשת של עומר דמארי. חוליית הקישור שלה, בחלק הקדמי והאחורי, מתאימה לקבוצת תחתית. אל תתרגשו מהשמות גולסה, ורד, יחיא, בוקולי, תמיר כהן או כל אלתור אחר. יותר מדי שנים מוותרת חיפה על חיזוק משמעותי במרכז, וסומכת על האורתופדיה שתציל את קטן ואותה. זה לא יקרה.

האם אלישע לוי יסיים את העונה כמאמן מכבי חיפה? דברו על זה בפייסבוק

ההגנה מתאימה גם היא לקבוצת תחתית. מהליגה הלאומית. טוואטחה אינו קיים, בוליאט קיים לעזאזל, פלאח אולי יהיה טוב בעתיד, דגני לא ברמות הנדרשות, משומר משתדל ואיציק כהן יצטרך להשתקם כדי להיות ראוי לעכו. שראנוב? לא נפילה, אבל היה ברור ששני דוידוביצ'ים לא יעשו טוב לאף קבוצה. אגב, אם דוואלישווילי משוחרר בינואר, חיפה יכולה לשכוח מהמפעל האירופי בעונה הבאה.

זאת כנראה העונה האחרונה של אלישע לוי בכרמל. אם שחר רוצה להתחיל לבנות את חיפה החדשה, והפעם בצורה טובה, יש לו כיס מספיק עמוק כדי לשנות את הסגל הנוכחי באופן תהומי כבר בינואר הקרוב. הפעם, מומלץ שיקשיב קצת יותר למאמן שלו, שאולי ירגיש חופשי יותר להעיר. זה עשוי לשרת היטב את שניהם. וגם את רן בן שמעון או ראובן עטר, המועמדים המובילים להחליף את לוי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ