מסתבר שבלי קרית שמונה אין בכלל ליגה

ליגת העל צמאה לקרית שמונה, שנצחונה אתמול הציל עונה בה אין גדולות, חוץ מהפועל ת"א. ומעכשיו זה הכל עניין של התייחסות, האם גם שם בצפון, מאמינים שאפשר לקחת אליפות?

אלעד ליפשיץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד ליפשיץ

האם הם גם חושבים אליפות? הכל מדהים עד כה בעירוני קרית שמונה, הטבלה מראה מה שמראה, המחזה מרענן ומופלא, אך עדיין, איפשהו עמוק, קשה להרחיק את הפקפוקים. למה זה קורה? מדוע בעצם עדיין עולים הפקפוקים? ובכן, משום שזה חדש. כל הרעיון הזה של אליפות לקרית שמונה - לא ברור מתי בדיוק הוא נולד על ציר הזמן.

מה שבעיקר לא ברור זה באיזו צורה הרעיון של אליפות לקרית שמונה בכלל קיים: האם צורתו היא רק על גבי הטבלה, או שהרעיון הזה מתנחל עכשיו גם ברמת התפישה? בשביל לעשות אליפות, צריך לחשוב אליפות. בלי ניצחון אתמול, קרית שמונה היתה מתקשה לחשוב אליפות. המיקום פחות חשוב, גם הניקוד, אבל ללא מחשבה רלוונטית על אליפות אי אפשר להמשיך הלאה. המחשבה הזו היא קודם כל ההבנה שהמשחק אמש כבר נגמר. ובכן, זה לא דבר קל להבנה.

הפועל חיפה מגיעה להתארח בשבת הבאה, וזה מה שחשוב עכשיו. הנה דוגמה למה שמעלים הפקפוקים: בלי לחשוב אליפות, הסחרור בשבת הבאה יהיה גדול מדי, השמחה מאמש עדיין תהיה עצומה מדי. ככה אי אפשר יהיה לנצח את הפועל חיפה, ככה ההילוך יזוז לרוורס. יבוא טל בנין, יעשה עוד דרמה, יפנצ'ר את הרומנטיקה. האם מישהו משוכנע שקרית שמונה הולכת לנצח את המשחק הזה נגד הפועל חיפה? לחשוב אליפות זה אומר שחובה לנצח. האם בקבוצה הזו מסוגלים לאמץ מונחים של חובה?

בשבועות האחרונים הומלכה כאן קרית שמונה. זה קרה משום שהליגה זקוקה וצמאה לה. למעשה, אין פה ליגה בלי קרית שמונה. הגדולות לא קיימות, כך שאם תוציאו את קרית שמונה הכל גמור, הפועל אלופה, אפשר להיפגש באוגוסט הבא. לכן, איכשהו, מונתה קרית שמונה: היא אחראית ישירה לכך שלא ייגמר לנו הלילה.

מכאן והלאה זו שאלה של התייחסות: קרית שמונה ניצחה אמש את הפועל שעלתה ללא תמוז, ללא שני בלמים וללא מגן שמאלי. בבית, די בקושי, בדוחק ממש, קרית שמונה לבסוף ניצחה. אם טון מינורי שכזה נשמע לכם הבוקר כמו חוסר פרגון, זה אומר שאתם לא באמת מאמינים שזו קבוצה לאליפות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ