הפילוסופיה המסתפקת של יוסי מזרחי

אשדוד היא קבוצה מצליחה רק בטבלה, ועדיין לא בראש של שחקניה. יוסי מזרחי אמנם עושה עבודה מצוינת, אבל הוא חייב לעשות את הסוויץ'

מוטי דה פיצ'וטו
מוטי דה פיצ'וטו

שני המאמנים המצליחים ביותר כיום בישראל, רן בן שמעון ויוסי מזרחי, משחקים בשיטה דומה. רביעייה אחורית מאורגנת, קשר אחורי אחד שמלפניו שניים מרכזיים נוספים וחוליה קדמית בת שלושה שחקנים, ששניים מהם משחקים באגפים והשלישי בשפיץ. אם תרצו, 4-1-2-2-1.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות מספורט הארץ ישירות אליכם

ההבדל נעוץ בכך ששני הקשרים המרכזיים של קרית שמונה הם בעלי אוריינטציה הגנתית יותר, ואילו החלק הקדמי מורכב מחלוצים פר-אקסלנס (כשהם בריאים). לכאורה, המערך של אשדוד ורסטילי ומאוזן יותר, אלא שבפועל זה לא קורה. וזה לא קורה לא כי אשדוד מוכשרת פחות, אלא בגלל שהחבורה של יוסי מזרחי פשוט לא עובדת קשה על המגרש כמו מוליכת הטבלה, ובגלל הפילוסופיה המסתפקת של המאמן שלה.

יוסי מזרחי, אתמולצילום: שרון בוקוב

כשהם נדרשים להוביל קבוצה מצליחה (או כזו עם יומרות להצליח), מאמני כדורגל נחלקים לשלושה סוגים - אלה שמשחקים את הכדורגל שלהם בכל מקרה, אלה שעושים הכל כדי לנצח במשחק הקרוב הספציפי ואלה שעושים את "מה שצריך" כדי לעמוד במטרות. פפ גווארדיולה הוא נושא הדגל של הסוג הראשון, ולכן יעמוד למבחן אמיתי כשיאמן קבוצה אחרת ופחות מושלמת מברצלונה. ז'וזה מוריניו מסמל את הסוג השני והנדיר יותר, ואילו אברהם גרנט שייך לסוג השלישי. גם יוסי מזרחי.

אפשר היה להיווכח בכך במחצית השנייה אתמול, בה הסתפקה אשדוד בתיקו שבעיקר לא משנה כלום. אפשר היה להיווכח בכך בראיון שקיים באמצע השבוע באחת מתחנות הרדיו, בו הסביר מזרחי - בתבונה רבה יש לציין - כי במכבי תל אביב ובמכבי חיפה לא השכילו העונה לעצור את המפולת עם ניצחון, או אפילו עם תיקו "בכוח", והמשיכו לשחק כדורגל של קבוצה גדולה. אם רוצים לחזור קצת יותר אחורה, אפשר היה להיווכח בכך גם באליפות שלקח עם בית"ר ירושלים.

שחקני אשדוד חוגגים שוויון, אתמול. מזרחי צריך לדרוש מהם יותר עבודה ואמונהצילום: שרון בוקוב

כרגע, אשדוד היא קבוצה מצליחה רק בטבלה, ועדיין לא בראש של שחקניה. יוסי מזרחי אמנם עושה עבודה מצוינת, אבל אם הוא לא יעשה את הסוויץ' ולא ידרוש יותר עבודה ואמונה ופחות הסתפקות ב-1-1 מול רמת השרון, אשדוד לא תהיה קרית שמונה. וזה חבל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ