עורו בית"רים והצילו את הקבוצה מקורנפיין ונעים

אוהדי בית"ר י-ם, חכמים יותר מכל השחקנים על כר הדשא, מתחילים להשלים עם ירידת ליגה קרבה - מחיר ראוי כדי להיפטר ממנהליה. אבל יש דרך אחרת, ואוהדי בית"ר צריכים להוציאה לפועל, ומהר

שלומי ברזל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלומי ברזל

1. ספק אם בית"ר ירושלים העמידה אי פעם בהיסטוריה המפוארת שלה קבוצה עם אינטליגנציית משחק נמוכה משל זאת הנוכחית. יותר מאשר הסגל של בית"ר קצר, יותר מאשר חשבון הבנק שלה מרוקן, הקודקודים של שחקניה מציגים את הדפיציט הנורא מכל. וצר לי, מר יובל נעים הנכבד, זה קורה עוד הרבה לפני הדקה ה-70, כך שאין טעם לחפש הסברים בחומצת החלב שמקשה על שחקניך לחשוב בצורה צלולה ולבצע ברמה המינימלית. די להביט על הפנדל הפרימיטיבי שבעט אתמול בן שושן ועל עבירת הטמטום הצרוף של אבי ריקן לאחר ההחמצה, כדי להשתכנע בנכונות האבחנה המדכאת הזאת.

2. בבית"ר ירושלים, איזו טרגדיה, מסתובב כיום אדם חכם אחד בלבד. תכירו את היו"ר איציק קורנפיין, שמצליח למכור לאנשים כאן סיפורי גבורה והקרבה על פועלו למען הקבוצה. קורנפיין עושה בעיקר למען ביתו, והוא לא בית"ר ירושלים. קשה להבין איך אדם חצוף שמשתכר יותר ממיליון שקל בעונה מצליח להתל בכמה עיתונאי חצר ולהציג עצמו בעזרתם כמי שעושה לילות כימים להצלת המועדון. צריך לקוות שבית"ר הנוכחית תהיה הדבר היחיד שיופיע ברזומה של קורנפיין עם ירידת הקבוצה לליגה הלאומית. נראה אז מי יעוט על יו"ר כל כך מוצלח, או יסדר לו חוזה בשווי 20% מזה שיש לו כעת.

איך תסתיים העונה של בית"ר ירושלים? דברו על זה בפייסבוק

אוהדי בית"ר ירושלים מוחים נגד הנהלת הקבוצהצילום: נמרוד גליקמן

3. יובל נעים מעולם לא הואשם בחוכמה יתרה, ואין טעם להתחיל עם זה כעת. ייתכן שנעים צודק ואף מאמן אחר לא יכול להוציא מבית"ר יותר, אבל מכאן ועד לסיפורים על כך שהוא היחיד שהסכים לאמן את המועדון הדרך ארוכה. בית"ר, למרות קורנפיין, היא מותג ואתגר מקצועי שמאמנים רבים, בכירים ומוכשרים בהרבה מנעים, היו שמחים לקחת על עצמם. נכון, לאף אחד מהם אין את הגב של גל יוסף, אדם ששמו קשור בפלילים, אבל אם רק היתה ניתנת להם האפשרות, היו קופצים על המציאה. גם בימים שחונים אלה. נעים מקפיד לציין שימשיך לאמן את בית"ר כל עוד ארקדי גיידמק וקורנפיין ירצו בו, אבל זה רק כי לא נעים לו להזכיר את שמו של יוסף באופן מפורש.

4. יותר ויותר מאוהדי בית"ר ירושלים מתחילים להבין שהסוף בלתי נמנע, שירידת הליגה היא עניין של זמן. מדובר בחלק הארי של אוהדי הקבוצה, אנשים אינטליגנטים, נאורים ואוהבי אמת של המועדון. הם גם מבינים שזה לא נורא כל כך. אם זה המחיר שצריך לשלם כדי להציל את בית"ר מהידיים של קורנפיין, איתן מזרחי, גיידמק, יוסף ועושי דברם, מדובר בעסקה מושלמת. הם לא ממהרים להתבשם מאגדות על חיזוק בינואר, הם גם יודעים אילו מציאות ניתן למצוא במועד הזה. בואו נאמר שפורטיז'ו לעומתן הוא גניבת המאה. האוהדים הללו חכמים עשרות מונים מכל מה שמסתובב בימים אלה על הדשא בטדי, יושב על הספסל או מתראיין תדירות בענייני הקבוצה.

הסיכוי היחיד של אוהבי בית"ר האמיתיים למנוע את ירידת הליגה, או להבטיח תקומה לאגדת בית"ר ירושלים, תלוי במידת הצלחתם לגרש מהמועדון עד ינואר את כל אוחזי הקרנות. בנחישות, באמונה, ללא מורא. ובלי קמצוץ של אלימות. זה אפשרי. פשוט תראו להם שזה לא משתלם. זה עובד מצוין עם מי שהכסף כל כך יקר לו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ