הכל כבר ידוע מראש

הסוף הבלתי נמנע חייב להיות אליפות של רן בן שמעון והחבורה הנפלאה שלו. הניצחון אתמול הוא פשוט עוד פרק בעלילה

מוטי דה פיצ'וטו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי דה פיצ'וטו

בכדורגל, כמו בכל דרמה טובה, הסיפור של כל משחק מורכב משתי עלילות - זו המתפתחת לנגד עינינו כל פעם מחדש, בעלת התחלה, אמצע וסוף מוגדרים, וזו המרחפת מעל ומהווה חוט מקשר בין הפרקים. בעוד בעולם המתוסרט העלילות לעולם משרתות אחת את השנייה, הרי שבמציאות הסוף אינו כתוב מראש, ולכן המתח הוא אמיתי כל פעם מחדש. כלומר, בדרך כלל.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות מספורט הארץ ישירות אליכם

כי יש מקרים בהם נדמה שהכל כתוב מראש. מקרים בהם למרות שהשכל הישר מסרב לקלוט, משהו בפנים יודע שהכל חלק מתכנית אב גדולה, מתוסרטת, שכל תכליתה היא להעביר אותנו טלטלות רגשיות, רק כדי שאחר כך נוכל להגיד שהכתובת היתה על הקיר. שידענו. אם אתם שייכים לאלו הסבורים שהתפקיד של קרית שמונה העונה הוא בסך הכל לספק דרמה בעונה בה אף אחת אינה מוכנה להיאבק על התואר מלבד הפועל תל אביב, הרי שאחרי הפרק בו צפינו אמש יש לי חילוקי דעות קשים אתכם.

צלחת האליפות ממתינה לו. בן שמעוןצילום: נמרוד גליקמן

בתקציר שיופיע לפני הפרק הבא בטח יראו לכם את ההחמצות של נתניה ושער עצמי די אומלל. מי שהצטרף זה עתה, או שבוי בקונספציות, עלול לקבל רושם מוטעה. אבל האמת היא שמה שניצח אתמול את המשחק היתה פשוט העלילה המרכזית, זו שנמשכת מאז פתיחת העונה ואנחנו, כהרגלנו, מתקשים לעכל אותה. קרית שמונה במומנטום טוב יותר ולפיכך חושבת נכון יותר. ההתקפות הטובות שלה, גם אם הן בודדות, הן טובות וחדות. התנועה בלי כדור נכונה יותר ומתורגלת יותר. גם הביטחון בשמים.

כאמור, את כל זה לא תבינו אם תצפו בפרק אחד מנותק, כמו גם לא את העובדה שהקבוצה של ראובן עטר סופגת בכל משחק, שהיא בתקופה לא טובה ולכן קבלת ההחלטות שלה פחות טובה. כל הדברים הללו, ששייכים לעלילה שמרחפת מעל, הם אלו שהכתיבו אתמול את תוצאת המשחק הזה. לכן, הסוף הבלתי נמנע חייב להיות אליפות של רן בן שמעון והחבורה הנפלאה שלו. הניצחון אתמול הוא פשוט עוד פרק בו העלילה שבמאקרו גברה על זו שבמיקרו.

ראובן עטר. קדוש מעונהצילום: ספי מגריזו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ