הפועל "תמוז-דמארי" תל אביב

קבוצת "תמוז-דמארי" תגמגם את דרכה עד לפגרה, בה ודאי ינטשו השניים לאירופה וזו תחזור להיות הפועל ת"א. אז יתחיל הסיוט האמיתי

ניר צדוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר צדוק

1. הפועל תל אביב זהו מונח שמורכב משתי מלים - תמוז ודמארי. טבלת ליגת העל נראית כרגע כך: במקום הראשון קרית שמונה, במקום השני "תמוז-דמארי", קבוצה חדשה, מנוסה אף פחות מהחבורה של רן בן שמעון. "תמוז-דמארי עולה", ישירו ביציעים, וסיסמה תודפס על צעיפים. נכון, פרט לשני החלוצים נמצאים על המגרש עוד תשעה חקיינים, אך בזאת - בביורוקרטיה - מסתכם תפקידם.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות מספורט הארץ ישירות אליכם

כשאחד משחקני "תמוז-דמארי" נעדר, מתגלה לפתע תובנה מתמטית נסתרת אך נכונה: "תמוז-דמארי" מתקשה לתפקד ללא מחצית משחקניה. אם להיות כנים, איזו קבוצה לא היתה מתקשה? "תמוז-דמארי" צריכה בלם, אפילו שניים, וקשר עושה משחק, אך יותר מכל תלוי אושרה ביכולתם של תמוז ודמארי להימנע מספיגת כרטיסים צהובים, מאצבעות משולשות או מכל עכבה אחרת שתרחיק אותם מהמגרש. בלעדיהם מדובר, תחזיקו חזק, בקבוצת תחתית בליגת העל. אולי בצמרת הלאומית.

תמוז מחפש את החצי השני שלו, אתמולצילום: שרון בוקוב

נכון, לפרקים מתבצעים חילופי מסירות שאינם כוללים את השניים - אחד נרשם בין עבאס לטועמה ואחר באגף בין אלרואי כהן לקנדה - אך כאלה ניתן לראות לפעמים גם במשחקי מכבי הרצליה. נסו לדמיין חזון בלהות של ממש: היעדרות סימולטנית של השניים. במקרה שכזה, עם אפס שחקנים, לתמוז-דמארי לא יהיה אפילו מי שיתחיל את המשחק עם השריקה.

2. אפשר לקנא ביכולתם של השניים, אבל באותה נשימה, אי אפשר שלא לרחם עליהם. דומיננטיים ככל שיהיו על רקע אפרוריותם של חבריהם, אין זה אומר שהם לא זקוקים לעזרה, או שהגעתה תפגע במעט בתפוקתם האישית; אל דאגה, זו תישאר "תמוז-דמארי" ולא "הפועל תל אביב" גם עם קשר קדמי פרודוקטיבי יותר מאיגייבור או קשר אחורי רעב יותר מידין.

3. הנורא הוא שההכרה בחולשה, שהוסוותה במקצת עם הניצחונות המפוצצים על מכבי ת"א ומכבי חיפה, מקננת במלוא הכוח בראשם של שחקני "תמוז-דמארי", כולל תמוז ודמארי. הידיעה כי אינם מספיק טובים בלטה במיוחד במשחקים בהם נדרשו להכתיב קצב ולחשוף שיניים - נתניה, אשדוד, קרית שמונה, פ"ת ואמש - ובמקום זאת הציגו שיני חלב. "תמוז-דמארי" תגמגם את דרכה עד לפגרה, בה ודאי ינטשו השניים לאירופה וזו תחזור להיות הפועל תל אביב. אז יתחיל הסיוט האמיתי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ