חוק וסדר, גרסת הכדורגל הישראלי

בית"ר ירושלים השכילה להבין את חוקי המשחק והשתמשה בכל הכלים הכבדים על מנת לעשות רגשי לבית הדין. בדיוק כמו בגשש החיוור

ניר צדוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר צדוק

1. שנים חלפו מאז התכנסו שופט הכדורגל יהויכין פנדלוביץ' ואוהד בית"ר ירושלים שמעון כאסח אצל כבוד השופט במערכון של הגשש החיוור. והנה שוב, כשפנדלוביץ', כמו הכותבים יוסי בנאי ואפרים קישון, כבר לא בין החיים, נרקמת לנגד עינינו פארודיית חוק וכדורגל נוספת. שמעו הרחמני של בית הדין - שהופך החלטות משל היו חביתיות בבית הפנקייק - כבר יצא למרחוק, וכך ידעו אייטמים תקשורתיים רבים להעריך עוד בסוף השבוע, נשענים על תקדימים, כי עונשה של בית"ר - שני משחקים ללא קהל - לא יחזיק מים ברגע שהדיינים יתכנסו כדי לדון בערעור.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות מספורט הארץ ישירות אליכם

כך, למעשה, לא נותרה לתובע שלום אבן עזרא כל ברירה, ובחלוף ארבעה ימים בלבד ולאחר שכבר הושגה הרשעה, נאלץ להפוך מתובע למגבש הסכם עם הנתבעת, כל זאת כדי לא להיתפס עם המכנסיים למטה ולראות כיצד בית"ר יוצאת מבית הדין ומנגינה של מארש בוקעת מפיה. בפעם הבאה יואיל בית הדין העליון ולא יטריח את אבן עזרא לדיוני סרק, ישלח אותו ישר לשלב הסיכומים ויחסוך מאתנו את כל הדרמה המיותרת.

מחאת אוהדי בית"ר ירושלים נגד הנהלת הקבוצהצילום: עבדאללה שמא

2. זה כל מה שקורה באותם מסדרונות: כמה אנשים שמשחקים בעו"ד ושופט, גרסת המבוגרים ל"רופא וחולה". בסדרת המציאות "חוק ופנדל", שלא כמו ב"חוק וסדר", הדין לא מעצב את המציאות אלא להפך. זה הכל רק משחק של דמעות; בית"ר השכילה להבין היטב את חוקי המשחק ובימים האחרונים השתמשה בכל הכלים הכבדים על מנת - אין דרך אחרת להגדיר זאת - לעשות רגשי לבית הדין. בכך הוסט הדיון מחומרת המעשים המיוחסים לאוהדי הקבוצה לחומרת המעשים העלולים להיות מיוחסים לבית הדין בהנחה שהעונש יישאר על כנו; "אין כסף" קוננו, "לא יהיה כסף" התנבאו, "נרד ליגה" חזו, "רוצים למחוק אותנו", קבעו. בעולם הדין של הכדורגל הישראלי אלה טיעוני חפות מנצחים, שלא לומר אפילו הפקת לקחים מצד הנאשמת. אם יינתן להם עונש, הבינו, הם עלולים להיפגע. והרי מה אפשר לבקש יותר מנאשם אם לא שיסיק את המסקנות המתבקשות?

3. על אף החזרה מפיגור אמש בעכו - לכאורה עדות כלשהי לאופי - בית"ר היא עדיין הקבוצה החלשה בליגה פרט לראשון לציון. וגם זו, על אף שלא ניצחה בשנה העברית הנוכחית, נמצאת לפחות מדי פעם באזור החיוג של שער היריבה. נכון, כסף אין, אבל זהו צדו השני של המטבע בקבוצה שעד לא מזמן היה ברשותה יותר כסף מלכל השאר גם יחד.

בית"ר היא קבוצת סקנדל או פסטיבל. ברק משה, מתנאל בן סימון ועדן נחמני היו קרוב לוודאי הנערים שהביאו את הכדורים לבואטנג וליצחקי כשבית"ר דרסה את הליגה. הנערים שמביאים העונה את הכדורים לבן סימונים ולנחמנים יהיו בקבוצת הבוגרים רק אם הקטסטרופה תימשך. תקציב גבוה ישלח אותם להפועל ירושלים או לקטמון, אולי למבשרת, לטובת מגה סטארים חדשים. וזה מה שבאמת עצוב בכל הסיפור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ