אודי שרבני

1. פתיחה

מה עושה כותב שתקוע עם כתיבתו? נכון, כותב על זה. מה עושה קולנוען שתקוע עם סרטו? סרט על זה. מה עושה מגיש טלוויזיה שמתבלבלות לו המלים? רוכב על זה. מה עושה תקשורת הספורט בארץ בנוגע למ.ס. אשדוד? אותו דבר: מדברת על כך שגם היא - התקשורת - לא מפנה אליה את הזרקורים. זה מה שבאופנה עכשיו. אחרי הכל, קרית שמונה היתה עד לא מזמן הערבי/דתי/הומו/ מחמד של התקשורת, ועכשיו, כשהיא תופסת תנופה של "קבוצה גדולה", החצים שעל כבישי התקשורת מפנים את כולם לאשדוד. ובכן, יש על מה לבנות? יש עתיד לאשדוד? זה נכון שיוסי מזרחי אומר שהקבוצה שלו לא רצה לאליפות, או שדווקא כדאי להחדיר מטרות? מה שלא יהיה, שנה כזאת "בלי גדולות" לא תחזור במהרה.

2. מחצית ראשונה

אשדוד שיחקה הרבה יותר טוב, זה ברור. הקישור הקדמי שלה כמו מאוחד עם ההתקפה. בדיוק הפוך מהמצב במכבי תל אביב, שם יש מרווחים גדולים מדי, תפקודים הפוכים מדי (עטר יורד לקחת כדורים ולבנות את המשחק), וציוות שחקנים שגוי (יצחקי לא צריך לשחק על הקו ולרדוף אחרי המגן). אבל רגע, אנחנו באשדוד והזרקור התקשורתי עליה. מה היה חסר לה? יש לה יותר מדי רביבו. לא, הכוונה היא לא שהיא תלויה בו יותר מדי, אלא שסגנון משחקו - מסירות הרוחב האלכסוניות הנפלאות - הוא גם דרכם של שאר השחקנים. בכמה מקרים שחקני אשדוד היו יכולים ללכת לבד או לבעוט לשער, אבל העדיפו מסירה כזו. את זה צריך להשאיר לרביבו. אתם תהיו עצמכם. אה, והיה פנדל.

ישראל ראש מקדים את קונאטהצילום: ניר קידר

3. מחצית שנייה

אין תנועה במכבי (חוץ מתנועת האוהדים). אין חילופי מקום (חוץ מתחלופת המאמנים). אין את גורם ההפתעה (חוץ מחוסר ההפתעה). אצל אשדוד היה את אותם דברים במחצית הזאת, אבל היו לה דברים אחרים שעליה היתה יכולה להישען: החזקת כדור, פריסה טובה, ריכוז. במחצית הזו, הקבוצה שהיתה עושה את הפעולה המפתיעה הראשונה היתה מבקיעה. לא הגיע. המשחק התנהל במנוחה. אשדוד רצו לשמור על היתרון, מכבי חיפשו שער, אבל פחדו יותר לקבל. הצפיפות שתמיד מדברים עליה במגרש של אשדוד התבטאה, בדיוק כמו שלא היתה רלוונטית במחצית הראשונה. אשדוד צמצמו עוד יותר את השטחים שבין חלקי הקבוצה ולא שיחקו מהצדדים. לא היתה הנעת כדור מסודרת, אבל כך גם אצל מכבי, שעליה נכתוב בשורה הבאה -

פסקול המשחק:Don't bring mw down -The Animals

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ