השפל האמיתי של הכדורגל הישראלי

אלי טביב מיהר לקבוע כי זריקת הרימון לביתו היא נקודת השפל של הכדורגל בישראל, אולם הבעיה האמיתית היא הקשר של בעלי קבוצות לעולמות אפלים

שלומי ברזל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלומי ברזל

אלי טביב, הבעלים של הפועל תל אביב, קבע אתמול כי "הכדורגל הישראלי הגיע לנקודת השפל שלו". רימון הלם, שנזרק לחצר ביתו בשעת לילה מאוחרת, הספיק כדי שטביב יהפוך את עצמו לכדורגל הישראלי, ומכאן שניסיון הפחדה שלו הוא נקודת השפל הגדולה ביותר אליה הגענו. האמת, אני קונה את זה. אם טביב, או כל אדם אחר כאן, יכול להבטיח שנמוך מזה לא נרד, דיינו.

טביב גם רמז כי מדובר באוהדי הפועל תל אביב שמבקשים להיפרע ממנו ולא יכולים להשלים עם ההשתלטות שלו על הקבוצה. אולי. חלק מאוהדי הפועל אכן מתקשים להתמודד עם מצב בו טביב הוא הבעלים, ולכמה מהם, חלאות לכל דבר, אין את מנת המשכל הדרושה כדי להבין היכן עובר הקו האדום. בעברם הם כבר לקחו חלק בפרעות שכוונו נגד קבוצות אחרות, ואישים מעט יותר בכירים מהבעלים הנוכחי, אבל אז טביב לא חשב שזאת נקודת השפל של הכדורגל הישראלי. למה? כי הם עדיין לא כוונו נגדו. ההצטרפות של טביב לגינוי הפורעים מלאה באינטרסים, אבל מוטב מאוחר מאשר לעולם לא.

ייתכן כמובן כי מי שאחראים לזריקת הרימון הם אכן אוהדי הפועל. הסיבה שאף אחד לא ממהר לחתום על זה אינה בגלל שקשה להאמין כי בין האוהדים המצוינים של הפועל יש גם עשבים שוטים. יש, ועוד איך, והם מסוגלים להכל. לכן גם לא כדאי להמר שזאת נקודת השפל. אלא שיש עניין נוסף, שקשור לכמה מהדמויות הבכירות בכדורגל הישראלי, וזה כבר שפל אמיתי. אובייקטיבי. יותר מדי בעלי קבוצות כאן וגורמים המקורבים להם, קשורים לעולמות אפלים מאוד. עולמות בהם זריקת רימון הלם היא דבר שבשגרה ודרך תיקשור ידועה. התראה לפני הוצאה לפועל. טביב, קורבן ברור לזריקת רימון ההלם, משלם עכשיו על המוניטין הלא מושלמים שלו. מעט מדי אנשים מוכנים להאמין לקביעה הנחרצת שלו שהדבר קשור רק לכדורגל.

אוהדי הפועל תל אביב ובית"ר ירושלים ייפגשו הערב באיצטדיון רמת גן ויגלו שיש להם הרבה מן המשותף. שני המחנות הגדולים האלה מנסים להרחיק מקבוצתם את הבכירים שנתפשים על ידם כאופורטוניסטים. גם אם המטרה ראויה ומוצדקת, אסור שאיש מהאוהדים יטעה ויחשוב שהיא מקדשת את האמצעים. אם תיפול שערה מראשם של אלי טביב או איציק קורנפיין, אפשר יהיה להכריז באופן רשמי על מות הכדורגל הישראלי. הגבול בין הסתה למחאה חייב להישמר, ההבדל בין עבריינים לאוהדים אמיתיים חייב להיות ברור.

אלי טביב. מעט מדי אנשים מוכנים להאמין לקביעתו הנחרצתצילום: שרון בוקוב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ