השפיץ של בית"ר, התמונה של יובל נעים

אודי שרבני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודי שרבני

1. פתיחה - והנה, עם כל הדיבורים העונה על הליגה ששייכת "לקבוצות הקטנות", ועל זה ש"הקבוצות הגדולות" מפנות את מקומן - הוד מעלתן! זה לא שהן "לא טובות", אלא נותנות הזדמנות! - לאותן נפשות שהזדמנות אחת ויחידה נפרסת להן על מנת להשאיר חותם אישי, נפתחה לה בעצם ליגה נוספת, מחתרתית, סמויה, תחרותית מאין כמוה: מי יתאכזב ראשון.

התחרות הזו היא בין אוהדי הקבוצות הגדולות הצופים במשחקי קבוצתם. מי הראשונים שישרקו בוז, מי הראשונים שיתחילו לקלל את קבוצתם, מי הראשונים להתאכזב ובאיזו דקה במחצית הראשונה. מכבי ת"א, מכבי חיפה ובית"ר ירושלים הם גם הדתי היורק וגם הילדה. זאת ליגה-ליגה, מתאימה כמו כפפה ליד לכדורגל הישראלי.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות מספורט הארץ ישירות אליכם

מאבד את חדר ההלבשה. נעיםצילום: ספי מגריזו

2. מחצית ראשונה - נעים אמר אתמול טרם השריקה, כי מבחינתו מדובר במשחק שיכול לשנות את התמונה של העונה כולה. והוא צדק. בית"ר הגיעה למצב האין חזור, בו שחקנים משפדים חוזיהם, מאמנים מאבדים עתידם ומועדונים מתפוררים כנעל כדורגל שאוחסנה בטחב חורפי. בהתאם לכך, בית"ר עלתה אתמול למשחק הבית/חוץ שלה עם יותר רצון ופעלתנות. המשפט "אם אתה רוצה אתה יכול" טומן בחובו משהו שלא מדברים עליו - כלים. ולבית"ר אין כלים. להפועל ת"א יש כלים, אבל כבר הבנו שהעונה השיטה שלה היא להרדים את היריב. לפעמים יש לה "ואז", לפעמים לא. בחודש האחרון בעיקר לא.

3. מחצית שנייה - ואם אתה משחק נגד קבוצה שמרדימה אותך, ואין לה "ואז", אתה צריך לעשות משהו, לא? להבקיע. לא הרבה פעמים בית"ר של השנה יכולה להרשות לעצמה את הלוקסוס להיתקל בקבוצה כמו הפועל ת"א של אתמול. ועדיין, למרות שבית"ר היתה טובה מהפועל, זה היה בעיקר בגלל חולשתה של האחרונה. דיאמנט נכנס והבקיע. לפני כן, בית"ר המשיכה לשחק טוב יותר, אבל לא היה לה שפיץ. בן שושן לא כזה ודיאמנט כן, גם אם הוא שחקן טוב או לא. יש חוק האומר שבכל קבוצה יש חלוץ.

פסקול המשחק: "Rated X, Miles Davis"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ