אודי שרבני

1. פתיחה - הנה מחשבה: קרית שמונה ואשדוד נפגשו ביניהן למשחק צמרת ("משחק צמרת" לפי כל החבילה: שער בעיתון, השוואות בין מאמנים ושחקנים, וכו'), אבל לא התנהגו כמו קבוצות צמרת. הן היו מסוגפות בעצמן, לא להוטות מדי. לא היו להן משחקי צמרת בעבר, כאלה שהם יודעות איך לגשת אליהם, להתלהט איתם, להיות מתופעלות על ידם. יש שקוראים לזה "משחק טקטי".

עכשיו תמחקו את כל מה שאמרתי כי זה שגור מדי, סימבולי מדי. זה אני הכותב, ואתם הקוראים שאין להם בכיסים חומר על משחק העונה, שמשוחק על ידי קבוצות שלא שיחקו מעולם משחקי עונה. אבל רגע, גם קבוצות צמרת עם ניסיון של משחקי עונה משחקות ככה. אז בגלל זה, רק בגלל זה, הלוואי שאחת משתי אלה תיקח השנה אליפות.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות מספורט הארץ ישירות לפייסבוק שלכם

מחכים לו בצד השני. רביבו, אמשצילום: ניר קידר

2. מחצית ראשונה - קרית שמונה היתה עדיפה. לא מסוכנת יותר, לא טובה יותר, אלא עדיפה. הגיעה, אבל לא ממש הגיעה. יצאה בזהירות ובחוכמה קדימה, אבל לא עד הסוף. חסרונם של בדש ואבוחצירא דווקא גרם לבן שמעון להרוויח, ולעבות את הקישור בדיוק במשחק שדרש עיבוי שכזה: שליטה של מסירות קצרות ויציאה סבלנית קדימה.

אבל קרית שמונה שיחקה נגד אשדוד, ואשדוד היא הקבוצה עם המגרש הכי ביתי בארץ, והכדורגל של יוסי מזרחי תפור למידות המגרש שלה. צפוף לכאורה, עד שרביבו מעביר את הכדור לצד השני. ובכן, מחצית זו תומשל לעולם בו יש מישהו או מישהי שמתכוננים לאירוע חברתי של מקום עבודתם, ולו רק לראות את מושא תשוקתם מחוץ לקונטקסט ושעות העבודה, ולרכוב על זה. לא הצליח להם.

3. מחצית שנייה - כאן אשדוד כמעט עלו על הטריק של קרית שמונה, זה שאיתו היא הגיעה למשחק: עיבוי האמצע. ומה עושים נגד זה? נכון, משחקים מהצדדים. אז אשדוד עשתה את זה, היתה מהירה יותר, אבל נתקלה ביום טוב - ובכלל עונה טובה - של רביד גזל, שהוא שחקן שיודע למסור, אבל באותה מידה גם להרוס את אלה של היריבה.למרות זאת, ה-0-0 היה רשום על המשחק הזה כבר מהדקה ה-70.

ככה זה, ראו את זה. קרית שמונה שהתחילה שכלתנית הפכה להיות אטית, אשדוד הפכה לפעלתנית, אבל מפוזרת יותר - והנה לכם תיקו. קרית שמונה "הרוויחה" תיקו במשחק חוץ נגד השנייה בטבלה, ואשדוד "הרוויחה" תיקו במשחק נגד המובילה. שתיהן כמו אמרו, הנה אלה הימים הארוכים. של המשחקים שלא נגמרים.

פסקול המשחק: "הימים הארוכים העצובים", אריק איינשטיין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ