פרשנות |

דברים שתמצאו רק בישראל

את ההדחות של ירושלים וגליל אפשר להסביר בליגה בה לשום משחק כמעט אין חשיבות עד מאי. על ישראלים טובים, קהל נפלא והנהלה אחת שמסרבת להבין רמזים

אייל גיל
אייל גיל
אייל גיל
אייל גיל

1. את ועדת החקירה בעקבות ההדחות הכביכול מפתיעות של גלבוע/גליל והפועל ירושלים - סגנית האלופה והאלטרנטיבה בעיני עצמה, בהתאמה - יש לשלוח קודם כל לאבנר קופל, יו"ר איגוד הכדורסל הבא שלכם.

הסימום הקשה שמינהלת הליגה שלו הטילה על קבוצות ליגת העל - בה שום משחק לא קובע דבר, בה אין על מה לשחק עד מאי, בה אין כל משמעות ושום חשיבות לשאלה אם תנצח או תפסיד - הפיל כבר שני קורבנות משמעותיים. גלבוע וירושלים הגיעו לדקות ההכרעה ולא זיהו את הדבר הזה שפתאום התנחל להן בוורידים. קוראים לכך פחד, אלמנט שבליגת העל לא שמעו עליו. וכשהוא הגיע, אף אחד לא הבין איך לאכול אותו.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

2. אותה ועדה תצטרך גם להתמודד עם ההוכחה שמתקבלת בפעם המי יודע כמה, עד שנמאס בכלל לדבר עליה - לא צריך כל כך הרבה זרים בליגה. שתי קבוצות שמספר הזרים המצטבר בסגלים שלהן עומד על 12 הפסידו לקבוצה בה שיחקו אתמול רק שלושה (ראשון לציון, בעקבות פציעה של באומן) ולקבוצה שמשחקת בקביעות עם שניים (הפועל תל אביב, בגלל חוקי הלאומית).

והישראלים, אם תהיתם, לא שימשו סתם תפאורה, כפי שקרה במסע הקסם של הפועל תל אביב בגביע בעונה שעברה. מתן נאור, שמעדיף להעלות את הפועל במו ידיו לליגה המובטחת מאשר לשחק בעוד סתם קבוצה, ויהונתן שולדבראנד, שנדד בעבר עד שוודיה כי לא מצא קבוצה ישראלית שתאמין בו, פשוט ניצחו את המשחק. לא עזרו, לא תרמו, לא חילקו כדורים או עודדו מהספסל - ניצחו. בזכות חסימות, בזכות הגנה, בזכות סלים אדירים, בזכות המון הקרבה ובזכות שלשת ניצחון של נאור.

במשחק השני נתנו עמית בן דוד, מהישראלים האנדרייטדים הגדולים בליגה, וניצן חנוכי עוד משחק אדיר. הגביע, בו הלחימה והלב חשובים פי כמה מעוד דאנק, מאפשר לנו להיזכר בעובדה פשוטה: ישראלים טובים מנצחים משחקים.

3. אירופה מאחוריה, מאמן אחד בבית ועכשיו גם אין גביע. האם עתה יכולה הנהלת הפועל ירושלים להבין כבר את הרמז וללכת הביתה?

4. ומתי כבר נזכה ליהנות מהפועל תל אביב ומהקהל האדיר שלה גם בליגת העל?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ