פסטיבל הפרידה מאלישע הפך את חיפה לנמושה

יעקב שחר מצליח עדיין לזכור למאמן שלו את שלוש העונות האחרונות אולם התוצאה היא הכרזה סופית על עונת מנוחה ונופש שבה הכל מותר

אלעד ליפשיץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד ליפשיץ

מכבי חיפה ממשיכה בינתיים בסבב הופעות הפרידה שלה מאלישע לוי. מדובר בסבב מצוחצח שתפקידו להעמיס כבוד, הרבה טקסיות, ממלכתיות מכאן ועד קרית אליעזר. כולם משתדלים לסתום את האף חזק, מתאמצים לא להתלונן על הסירחון, לא להתפנק, העיקר להיפרד יפה. קשר לליגת העל לא תמצאו פה, שום דבר שמזכיר תחרות או התמודדות. חיפה פשוט התנתקה מהמפעל הזה שמכונה ליגה, היא נטשה את הכל לטובת עיסוקיה בסבב הפרידה. אבל היי, לא נורא, מה זו בכלל הליגה לעומת הטקס שלפנינו?

סכנין ממש אכזבה אתמול. להיראות כל כך רע במשחק כזה? איפה הכדורגל הקצבי שהתרגלנו לראות ממנה? מה זה היה, שאננות? אז נכון שחיפה כבר מזמן לא קיימת, ונכון שכבר מזמן אין לחיפה מאמן, אלא רק סניור שזוכה לכבוד מלכים. אבל עדיין, סכנין לא היתה צריכה להקל ראש. שלומי דורה חייב למצוא דרך להעיר את השחקנים שלו לפני משחקים קטנים, בסוף עוד יחסרו לו הנקודות.

יעקב שחר מצליח עדיין לזכור למאמן שלו את שלוש העונות האחרונות. שתי אליפויות הוא עשה בהן, יש שיאמרו שלוש. שחר הוא ג'נטלמן או פראייר? הוא הרי יכול לפטר בקלות את לוי על העונה הנוכחית, בה נראית חיפה כמו צל מעליב של עצמה, חיקוי מרושל. תזכורת: גם בקיץ האחרון קיבל לוי תקציב נאה ואף זכה כרגיל לשכרו האישי. לאחר מכן הביא רכש ובנה סגל. אוהדים הוציאו ממיטב כספם על מנויים. ומה עכשיו? לוי לא אחראי?

כל מונחי האחריות מתבטלים עד כה העונה בחיפה. איש לא נמצא אחראי. האם הוכרזה סופית עונת מנוחה ונופש שבה הכל מותר? חדר ההלבשה מורעל, הרכש כושל, הוותיקים עייפים, הצעירים לא מתקדמים. מאזן התוצאות מחפיר, המרחק מהצמרת עצום, תבוסות נרשמות מול נמושות. זו מכבי חיפה הגדולה, אל תטעו, אותה קבוצה שקורעת תמיד את כל המדינה, והעונה היא הפכה למכבי חיפה קטנטנה באופן שהוא בלתי נתפש. שאלה - יש אחראי לעניין? ובכן, כרגע כולם מתבקשים לחכות. בעניין האחראי תבואו רק לאחר שיסתיימו טקסי הוקרת התודות לסר לוי על כל שנותיו במועדון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ