המהלך ששם אצבע על הפצע הפתוח של הספורט הישראלי

הערה של מאמן נבחרת הכדוריד לפני הירידה להפסקה בהפסד לאוסטריה אמש טומן בחובו את הבעיות של הספורט הישראלי, והחברה הישראלית כולה

תום פרייז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תום פרייז

עשרים שניות להפסקה ביקש המאמן שלמה הופמן מדן נתן לקחת את הזריקה האחרונה "עם היד למעלה", כלומר בצורה אגרסיבית ונחושה, כלומר כמו שצריך. לא רק ביקש, בזבז פסק זמן שלם על כך. ההערה של הופמן, שביקש לדייק בפרטים ולנצל את הכדור האחרון במחצית בצורה מיטבית, הניחה אצבע מכאיבה על הפצע הפתוח של הכדוריד הישראלי, כלומר של הספורט הישראלי, כלומר של התרבות.

בראיון לערוץ הספורט במהלך ההפסקה סיפר יו"ר האיגוד דורון שמחי על המאמצים למנות את פר קרלן, עד לאחרונה מאמן אלופת הבונדסליגה המבורג, למאמן ולמנהל המקצועי הבא של הנבחרת תמורת כ-120 אלף יורו בשנה, בכדי לקדם את הרמה וההישגים בענף. מלים מפוצצות, כלומר סגל זהב, כלומר העפלה לאולימפיאדה, נורו לאוויר.

כשהופמן הסביר לשחקן נבחרת הבוגרים הלאומית איך לזרוק את הכדור לשער, חשבתי על כל מאמני הילדים שלא הסבירו זאת לשחקנים שלהם כשהיו קטנים. כל שנותר עכשיו הוא לבוא בטענות לאלו שמראש לא נתנו להם שום סיכוי להצליח מכיוון שמלים כמו השקעה בספורט, כלומר בתרבות, כלומר בנוער, זרות להם. הם שאמונים על עתיד ילדינו, כלומר שרת הספורט, כלומר שר החינוך, כלומר ראש הממשלה.

יסלח לי מר קרלן, אבל לא הוא יתקן עשרות שנים של הפקרת החינוך, התרבות והספורט בידי אנשים שהנושאים האלו לא מעניינים אותם. לא הוא יעביר מיליארדים לתחומים הללו כאסטרטגיה וכמדיניות, יוסיף מאות שעות חינוך גופני שנתיות, יקים מתקני ספורט ראויים בכל פינה נידחת, ישקיע במורים ומאמנים מקצועיים שיקנו לילדים הרגלי אימון, תזונה ואימון מנטלי נכונים מגיל צעיר. לא הוא יעניק להם את כל התנאים להצליח, כמו שנותנים לגורילות האוסטריות שמפרקות לנו כרגע את הצורה, והם בקושי דרג שלישי באירופה.

כשכל מה שהזכרתי יקרה, כלומר כשיאיר לפיד יהיה ראש ממשלה, כלומר כשהמשיח יבוא עם חוטיני, יהיו לנו לא פחות גורילות בנויות ומאומנות מלאוסטרים, וקרלן לא יצטרך להגיד למקשר הימני איך לזרוק. עד שזה יקרה, תנו לי להתמוגג על השער היפה של נתן, גם אם הובקע עם היד למטה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ