סינדרלה. הרבה יותר מאגדה

למרות 20 משחקים ללא הפסד ופער של 11 נקודות בצמרת עדיין מקנן הספק שסיפור האליפות אינו גמור. לא בגלל היכולת או הרמה. זאת לא קרית שמונה, זה אנחנו, ששכחנו איך נראה סיפור סינדרלה אמיתי, כמו שכותב השנה רן בן שמעון

שלומי ברזל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים8
שלומי ברזל

1. הנתונים של קרית שמונה מציגים תמונה ברורה. רצף של 20 משחקים ללא הפסד, ב-14 מהם ניצחה, בששת משחקי הבית האחרונים לא ספגה והפער שלה בצמרת ליגת העל עומד על 11 נקודות. נמשיך. יש לה את המאמן המבטיח ביותר כיום בכדורגל הישראלי, לבטח המעניין והחדשן מכולם. עוד קצת ברשותכם. למרות מכת פציעות, שרבע ממנה הספיק למאמנים בקבוצות גדולות בהרבה כדי ליבב ולתרץ, היא רק הגבירה את קצב ההבקעה שלה. אה, כן, ואתמול אפילו הקהל האדיש של הקבוצה חזר לטריבונות ומנה כ-3,500 אוהדים. ולא נגד איזו אימפריה, אלא מול רמת השרון הצנועה. איך שלא מסתכלים על הדברים הללו, הם שווים אליפות.

אז למה עדיין ישנו משהו קטן, בלתי מוסבר, בלתי מובן ובלתי נשלט, שאינו מאפשר לאף אחד מאתנו להאמין כי מי שאומר היום בביטחון מלא שסיפור האליפות גמור, וקרית שמונה תחגוג, לא באמת מאמין בזה? למה, לעזאזל, אפילו אני, שקראתי לבן שמעון כבר לפני שמונה מחזורים לדבר על אליפות, ונעניתי בצבירת 22 נקודות מתוך 24 אפשרויות, מריץ בראש יותר תסריטים של אובדן התואר מכאלה של חגיגות היסטוריות? קרית שמונה, אני מבקש לשתף ולנתח עוד מעט בתחושה הלא מוסברת הזאת, הרי רק הולכת ומשתפרת. היא שקטה, בטוחה בעצמה, משתדרגת בכל משחק, עמוקה יותר ממה שחשבנו, מפוכחת ועירנית. היריבות שלה, אגב, הולכות בכיוון ההפוך בדיוק. אז למה הספק ממשיך לקנן?

אבוחצירא כובש צמדצילום: עבדאללה שמא

ובכן, זאת לא את, זה אנחנו. סיפורי סינדרלה, בכל תחום של החיים, נעשו כל כך נדירים בימינו עד שלעתים נדמה כי הם בלתי אפשריים למעט אותן חמש דקות של סיפור לילד לפני השינה. גם מושגים כמו צדק ספורטיבי, אופק מקצועי וחזון נדרסו ברגל גסה יותר מדי פעמים, או התגלו במערומיהם, עד שכאשר אחד כזה נרקם למול עיניך אתה חושש להתמכר לו שמא יכזיב ברגע האחרון. לפחות לגבי ההיבט הזה אפשר להיות רגועים. תזכה באליפות או לא, קרית שמונה של העונה היא סיפור סינדרלה קסום, שאינו אגדה אלא תולדה לחזון ואופק מקצועי. האליפות תהיה פרס ראוי על כל אלה. והיא תגיע.

2. אלי גוטמן הוא מאמן הנבחרת ולא נצר למשפחת האחים גרים, אבל הוא האיש שצריך לתרגם את האגדה של קרית שמונה למשהו קצת יותר מעשי. נכון, יש לנו לא מעט ליגיונרים מרשימים, בקבוצות הגדולות עדיין נמצאים כישרונות מבטיחים ומוכחים, אבל אסור לו להתעלם מכמה משחקניו של בן שמעון. לא מדובר חלילה בזימונים ההזויים של קודמו בתפקיד, אלא בחובה של המאמן הלאומי להתייחס למה שקורה בליגת העל ולתגמל את מי שאחראים לכך. דני עמוס, אלעד גבאי ושמעון אבוחצירא הם התחלה ראויה.

3. בשבועות האחרונים טענו נחרצות כי אין דבר שמסוגל להתעלות על הבלגן הניהולי בהפועל ת"א. ואז הגיע המשחק נגד נתניה, והוכיח שגם מבחינה מקצועית השיגעון השתלט על הקבוצה הזאת.

המאמן המבטיח ביותר בכדורגל הישראליצילום: נמרוד גליקמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ