כח הפחד

הדלק העכור שמניע את מכבי חיפה

הפחד משבירת שיאי השפלה וביזוי הוא הדבר היחיד שמצליח, איכשהו, להניע את האלופה שהקריבה עונה על מזבח הג'נטלמניות של פרידה מכובדת ממאמן. עכשיו, כבר אפשר להראות את הגב לרמה"ש

אלעד ליפשיץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד ליפשיץ

1. מכבי חיפה, עד כמה שזה מוזר, מתאמצת לעשות עונה בינונית. זה לא קל לה. בעונה הזו הרי כבר התברר לחיפה שאין תחתית. אפילו השאיפות המינוריות לעשות עונה אפורה אך מכובדת התגלו מדי שבוע כשאיפות די יומרניות. משבוע לשבוע, מה שהיה לא נעים הידרדר במהרה והפך למביך; ומה שהיה מביך, הידרדר והפך למשפיל; המשפיל הידרדר למבזה, והמבזה כבר איים להפוך לשובר שיאים. זה מה שמכבי חיפה מתאמצת למנוע העונה - את השיאים.

מדובר למעשה בפחד גדול, שהוא הדלק שעוד איכשהו מניע העונה את חיפה: להצליח לא להתבזות עד הסוף. העונה הזו הוקרבה כבר מזמן על מזבח הג'נטלמניות: כדי להיפרד יפה מהמאמן ולתת לו להשלים קדנציה, נזנחו מאחור כל מונחי ההישגיות. לא נורא ההפרש מהמקום הראשון, לא נורא התוצאות המגומגמות - העיקר לא לפטר, העיקר לסגור את התקופה של אלישע לוי בג'נטלמניות. והנה, באחרונה נוצרה בעיה: מרוב ג'נטלמניות החלה חיפה כבר לנשוק לתחתית, שיאים שליליים איימו להישבר, העסק הלך והתכער.

אתמול, הבינוניות המשיכה לשלוט, אך לפחות נעצרה ההתכערות. זה לא מעט בעונה הקשה הזו. השאלה היחידה שמעניינת את חיפה העונה היא כיצד בעצם גומרים עניין? מה לא ייחשב לשיא שלילי העונה? ובכן, עונה שתסתיים במרכז הטבלה, איפשהו בשיפולי הפלייאוף העליון, תיחשב כנראה לעונה מכובדת, עונה שבה ניתן להיפרד יפה מהמאמן, לתת מגן, לסמן וי ולפתוח דף חדש.

מכבי חיפה ברגע נדיר של אושר, אמשצילום: שרון בוקוב

אתמול, עד לדקות האחרונות, מרכז הטבלה הלך והתרחק. זה נראה רע, אלא שמהפך נאה בסיום החזיר את חיפה לתמונת מרכז הטבלה, ובגדול. עכשיו, בזכות הפרש שערים לא רע, אפשר כבר להראות את הגב להפועל ניר רמת השרון.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות ישירות לפייסבוק

2. ניר לוין לוקח בכל שנה את החלטורה המקושקשת הזו: פתאום קוראים לו לתפקיד, הוא מנסה להאמין בשחקנים שלא הוא מחזיק מהם ולא הם ממנו. כל הבבל"ת הזה מוצג כמובן עטוף בחיוך, בארשת אינטליגנטית ידועה ומוכרת. מנגד, אם אתם מאלה שקנו באחרונה את הפאסון הרציני הזה, אתם מוזמנים לשוב וליהנות ממנו בעוד שנה בדיוק: הסיכויים של לוין לקבל את מכבי בינואר-פברואר 2013 נראים כבר מעכשיו די טובים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ