הלחץ הגיע לקרית שמונה

בחדר ההלבשה של המוליכה יודעים: השמטת התואר בשלב זה תיחשב רשלנות פרועה. זו תהיה היסטוריה בפני עצמה. הלחץ נותן את אותותיו

אלעד ליפשיץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד ליפשיץ

לרן בן שמעון לא יעזור כלום: כל חדר ההלבשה שלו כבר בדיבוק של אליפות. הוא אמנם עוד מנסה להישאר אלגנטי ומשתדל להנמיך פרופיל, אבל זה כבר חזק מדי וגדול מדי אפילו בשביל פסיכולוג כמוהו. אין דרך להיות היום שחקן בסגל של קרית שמונה ולא לשקוע עמוק בחלום על האליפות הנדירה שאמורה לבוא. ומנגד, אין דרך להיות היום שחקן בקרית שמונה ולא להרגיש משקולות מול אופציית הבלהות של התרסקות.

נקודת האל חזור נחצתה בחדר ההלבשה של בן שמעון. אפילו אם הוא לא רק פסיכולוג מבחינתכם, אלא גם הודיני בכבודו ובעצמו, עדיין - השחקנים שלו חולמים, והודיני כבר לא יכול יותר להשתלט להם על המחשבות. כולם יודעים שכדי שזה לא ייגמר העונה באליפות, צריכה להיות כאן התנפצות של ממש. כך זה ירגיש בסוף העונה - או טעם של אליפות, או טעם של התרסקות. אולי מזה חושש בן שמעון הכי הרבה. במצב שנוצר כיום, מקום שני בתום העונה ירגיש לכולם כמו כישלון חרוץ. הנה הלחץ בהתגלמותו.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

במשבצת הפסיכולוג. בן שמעוןצילום: ניר קידר

בכל שבוע בודקים בקרית שמונה מחדש את ההפרש. זז, לא זז, מה מצב הרזרבות. אנושי לחשוב על הרזרבות. ומנגד, מסוכן לחשוב. זה מזמין צרות. תחשוב על הרזרבות, הן ייאכלו. ומצד שני, עשר נקודות הפרש בפסגה - אין שום שחקן שיכול לרסן עד כדי כך את המחשבות שלו. רק הפסיכולוג בן שמעון עוד מנסה לטעון שאין לפער משמעות, ואפילו הוא כבר לא מאמין לעצמו. גם הוא חצה את נקודת האל חזור. בבית, אחרי הראיונות המינוריים, בן שמעון מרגיש את הלחץ הגדול: ברור לו שזו מוכרחה להיות עונת האליפות שלו. הרי אם לא, זו תהפוך להיות עונת החנק שלו.

קרית שמונה כיום היא קבוצה לחוצה מאוד. צבירת הנקודות עצומה, זה נכון, ועדיין כולם חיים תחת החשש כי העונה הסנסציונית עוד עלולה בסוף להתאדות. זהו הפחד הגדול ומקדם הלחץ הראשי - הפחד לא לעשות היסטוריה, הפחד להתחיל לאבד משחקים בשרשרת. בקרית שמונה יודעים: השמטת התואר בשלב זה תיחשב רשלנות פרועה. זו תהיה חתיכת היסטוריה בפני עצמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ