אלעד ליפשיץ

זה היה כנראה שער של אליפות, וכעת נוצר כאן מצב די מוזר: עירוני קרית שמונה מקפלת סיפור שמצליח להדהים ולשעמם גם יחד. הכדור נע ונע, ושוב נע ושוב נע, בין רגליים אנונימיות, לא כריזמטיות, פשוט רגליים מדויקות וצייתניות, ובסוף חור בהגנה, גול, נקודות. כמובן, החור לעולם לא בצד של קרית שמונה. שם כמובן הכל סגור הרמטית.

זו הקבוצה, ומגיעות לה רק מחמאות, בוודאי. אך האם אתם באמת יכולים להתרגש עם זה? העונה הזו מפתיעה, אך לא מרגשת. עונה מדהימה, אך לא מרתקת. זו הקבוצה הטובה בליגה, כך שמצד אחד, כל הכבוד, כל ההערכה. ומנגד, משבוע לשבוע מתחילה להסתמן צרה לא קטנה: זה מספיק לשמוע כמה גמרה קרית שמונה, כמה היא יצאה בסיום, על כמה עומד הפער. וזהו, אין עוד צורך בדבר. אין ממש רעב לצפות באלופה הבאה. היא מעניינת רק בסטטיסטיקה, בניקוד, בתוצאות. היא לא סוחפת לבוא לראותה. ומה עושים עם זה עכשיו? מזייפים התלהבות?

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

ברק בדש מסתפק ב-0-1 קטן ומשעמם בדרך לצלחת האליפות, אתמולצילום: עבדאללה שמא

קרית שמונה היא שבירת חוקי המתמטיקה. היא יוצרת כאן עונה של סטיית תקן. נחמד להיות עדים לזה, אבל בלתי אפשרי להיסחף עם זה. מנסים לעטוף את הכל בסיפור: הצפון שסבל, בעל הבית עם הלב והחזון, המאמן שעזב וחזר ויביא עכשיו תואר. הכל נכון, הכל עובדות ועל הכל מגיעות תשואות. אבל סוחף זה לא. לכן, בהתבוננות בקרית שמונה מספיקה רק השורה התחתונה, מבלי שמתעוררת תשוקה לצפות מדי שבוע בתהליך עצמו. מספיק לדעת שסינדרלה הגיעה, פחות מעניין כיצד.

קרית שמונה כמובן אינה אשמה בכך, אין לצפות ממנה לדבר נוסף בעונה היסטורית שכזו מבחינתה. אך מה מבחינתכם? האם כססתם אמש ציפורניים מרותקים מול המסך? האם אתם כבר מחכים לצפות בקבוצה הזו שוב בשבוע הבא? ובכן, עם כל הכבוד לסגירה האינטליגנטית של מאטוביץ' וגבאי, נדמה שפשוט חיכיתם אמש לסיום: כל מה שהיה חשוב זה על כמה יעמוד הפער. ליגה מעוקרת, כבר שבועות וחודשים שזוהי המשמעות הבלעדית והיחידה של כל משחק - הניקוד בסיום. זו כנראה תמצית העונה כולה: מחכים לסיומה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ