להתרגל למכבי תל אביב

מגיעים אוהדים מסורים למשחק, מחפשים את הקבוצה שלהם, מנסים למצוא אותה ומתבוננים בעצלן, באנמי ובזה שלא רוצה לאמן. בית"ר? אל תכנסו לזה בכלל

אלעד ליפשיץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד ליפשיץ

1. הנטייה היא לשכוח למעשה שמדובר במועדון הכדורגל של מכבי תל אביב. כבר קשה לשים לב לזה, הרי התרגלנו: כך נראית מכבי תל אביב, כך אנו מכירים אותה. לוזרית, שלומיאלית, אפאתית לעצמה. אמנם עוד מבוכה ואמנם עוד השפלה, אבל בהתייחסות האוטומטית למכבי כמעט הכל כבר נסלח. נדמה שזו גם הבעיה העיקרית בתוך הקבוצה: הכל נסלח.

לא ברור עד כמה עמוק הגיע אתמול הריקבון. מדוניאנין עצלן וקולאוטי אנמי, זה נכון. אלא ששניהם ביחד לא מגיעים אפילו לעשירית הריקבון. כך למשל המאמן לא רוצה לאמן, אך הוא מעמיד פנים שהוא כן רוצה. מדובר בשכיר ששומר על הפרנסה וממתין לחזור למשרה השקטה במחלקת הנוער. וזה מה שיוצא: מגיעים אוהדים מסורים למשחק אמש, מחפשים את הקבוצה שלהם, מנסים למצוא אותה ומתבוננים בעצלן, באנמי ובזה שלא רוצה לאמן. זו לא שום קבוצה. אין פה קבוצה.

לאין קבוצה הזו קוראים מכבי תל אביב. אנשים אבודים רוכשים כרטיסים למשחקים. הם מסרבים להאמין שאין קבוצה, מתעצבנים, מתחממים, מקללים. נמאס להם מנוהל הסלחנות האוטומטית. הבעיה: חוץ מאלה שמקללים, כולם כבר התרגלו. ובקרוב, גם המקללים עוד יתרגלו.

יואב זיו (מימין) ועומר ורד, אתמולצילום: ניר קידר

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

2. אל תנסו להבין מה קורה בבית"ר ירושלים. אין בידיכם דרך לוגית לנתח את זה. כל מה שמתחולל בבית"ר מתרחש קודם כל בראשו של איציק קורנפיין, האיש שמתנהל כאילו הוא הבעלים ואין בכוונתו לזוז. למה קורנפיין עושה את זה? ובכן, פשוט מפני שהוא יכול. קורנפיין מצא וואקום ניהולי עצום ונכנס אליו. מאז, אף אחד לא יכול עליו.

ארקדי גיידמק צריך את קורנפיין כדי לא לשבור בעצמו את הראש עם המטרד הזה שמכונה בית"ר. גם גל יוסף זקוק לקורנפיין שם, כי מול יו"ר אחר אולי לא תהיה לו כזו השפעה. בקיצור, גם הצרות לכאורה של קורנפיין - האדישות של גיידמק וההתערבות של יוסף - מחזקות אותו. בשום מצב זה לא יכול ללכת לכיוון שישאיר אותו ללא משרתו הבכירה.

מה יקרה עתה בבית"ר ירושלים, אחרי ההפסד אמש? נו, קורנפיין יודיע מתישהו לשחקנים ולאוהדים. קודם "ארקדי יאשר", ואחר כך "יוסף יסייע בסיעור המוחות". בכלל, אל תדאגו בנושא המאמן החדש, יו"ר יהיה בכל מקרה.

קורנפיין. הבעיות שלו למעשה מחזקות אותוצילום: שרון בוקוב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ