הפיוז של שרצקי עוד יחסל לקרית שמונה את החלום

הבעלים של מוליכת הטבלה חש כי רן בן שמעון גונב לו את ההצגה, וב-48 השעות האחרונות הוא מזכיר אחד, תומר סיני, שהרס את הפועל פ"ת. אם הוא לא ירגע, הוא ישאר הבוס, אבל לא בטוח ששל האלופה

שלומי ברזל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים11

איזי שרצקי אוהב מאוד תקשורת. הוא נהנה לשחק את המשחק, להתראיין, לנפק כותרות, לראות את שמו מככב מעל לעמודי העיתונים, לצפות בדמותו בטלוויזיה, להיות חלק מעמוד הבית של אתר אינטרנט, גם אם זה רק לחצי שעה. הוא מסוגל לדבר על הכל, גם על קרית שמונה. יש לו תובנות על אלי טביב, הוא מלמד סנגוריה על אבי לוזון, הוא יענה ויתאים את עצמו לכל דרישה. אבל לא בגלל זה הוא כיכב גם ב"ניו יורק טיימס" בחודש שעבר.

שרצקי הוא מהחבר'ה הטובים כאן. עדיין. אדם ישר, פילנתרופ שפוי, איש שמלה שלו שווה הרבה יותר משל אחרים. הסיפור המדהים של קרית שמונה הוא בפירוש הסיפור שלו. אבל לא רק שלו, אם התבלבל לרגע, או הרגיש שזה חומק לו מבין האצבעות. זה גם הסיפור של רן בן שמעון, אלעד גבאי, דני עמוס, שמעון אבוחצירא ועוד. את הסיפור הזה לא החמיצו כתבי, עורכי וקוראי הניו יורק טיימס, אבל יכול להיות ששרצקי בהתנהלותו הפרועה ב-48 השעות האחרונות סידר לעצמו ראיון נוסף בעוד כחודשיים, בו יתבקש להסביר איך לא היה פה סוף טוב. אם זה יקרה, זה באמת יהיה רק הסיפור שלו.

לשרצקי נשרף הפיוז, וזה מאפיין אנשים מסוגו. קשה להם עם מי שלא סרים למרותם, עם מי שלא קופצים ואומרים בתוך דקה לפחות 60 פעם תודה. הם אוהבים יס-מנים, מלחכי פינכה, אנשים שגומרים עליהם את ההלל בכל הזדמנות. מצליחנים, כמו רן בן שמעון של העונה, מאיימים לגנוב לשרצקי את ההצגה וזה יותר מדי בשבילו. אז הוא יורה.

שרצקי הוא אנטי תזה לאחד בשם תומר סיני, הלא יוצלח ההוא מהפועל פתח תקוה, אבל ביומיים האחרונים ניתן למצוא יותר מדי קווי דמיון ביניהם. שרצקי, בהתבטאויותיו במדיה, מזכיר את ראיון הבלהות של תומר סיני ל"ספורט הארץ" בשיא ההצלחה של יובל נעים במסע ההיחלצות המדהים של פתח תקוה בעונה שעברה. סיני, בשילוב חריג של חוצפה, היעדר חוכמה יתרה וכנות נדירה, הודה כי נמאס לו לשמוע שכולם מחמיאים לנעים. מה עם תומר סיני, הוא שאל? נעים התפטר כעבור פחות מ-12 שעות והשאיר את סיני לקרוס עם פתח תקוה. מה ההבדל? שרצקי פחות כן מסיני.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הפרשנויות ישירות לפייסבוק

אין בעיה עם העובדה שהבעלים רוצה לשמור אצלו נכסים כמו שחקנים, מאמנים, מנהלים או אפסנאים. אחרי עונה כזאת, ובזכות הדרך, הוא בפירוש לא צריך להרגיש נחות מול הגדולות. אלא שזה לא מצדיק הצבת דד-ליין פומבי לבן שמעון, איומים מרומזים והטלת ספק ברמת האיי-קיו של המאמן. ודאי לא עכשיו, רגע לפני משק כנפי ההיסטוריה. עם כל הכבוד, לא מדובר כאן באסטרטג נדיר שחושב לטווח ארוך ומכין עצמו מבעוד מועד, אלא במי שמוכן להסתכן בהרס עצמי וקבוצתי כדי לעמוד מול המראה ולצעוק "אני הבוס". אולי, אבל כבר לא בטוח אם זה של האלופה.

בן שמעון ושרצקי בימים יפים יותרצילום: שרון בוקוב

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ