אליפות עם מטרה |

רק לא עוד בני יהודה

כל מי שהאמינו אחרי האליפות ההיא של בני יהודה כי סיפורים מעין אלה יחזרו על עצמם לפחות אחת לחמש שנים, התבדו. האם בק"ש מסוגלים לשנות את הסטטיסטיקה הזאת?

שלומי ברזל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלומי ברזל

1. הניצחון הקליל אתמול של קרית שמונה מייתר לכאורה עיסוק נוסף בעימות החריף בשבוע שעבר בין איזי שרצקי לרן בן שמעון, אבל זאת תהיה טעות. העובדה היחידה שאין להתווכח עליה, היא שההתנגשות בין השניים לא הזיקה לקבוצה מבחינה מקצועית. ואת הקרדיט לכך צריך לתת בראש ובראשונה לשחקנים, אבל גם לשניים שידעו לרדת בצורה מכובדת ומהירה מהעץ עליו טיפסו.

ייתכן שבעימות בין בן שמעון לשרצקי מקופלת משמעות גדולה בהרבה מעוד דו-קרב של אגו בין בעלים לבין מאמן. הכדורגל הישראלי מתרגש ואדיש במידה שווה לאליפות הממשמשת ובאה של קרית שמונה. הנרגשים מדברים על זכייה היסטורית, גדולה בהרבה מזאת של בני יהודה בעונת 1989/1990. קרית שמונה היא יותר פריפריה משכונת התקוה, היא עושה זאת בעידן שבו הגדולות פתחו פערים תקציביים אדירים ביחס לקטנות, ובלי אף שחקן שנחשב בתחילת העונה כפוטנציאל להוביל קבוצה לצמרת הגבוהה. יש מי שיחברו את הזכייה שלה למחאה החברתית שהחלה בקיץ 2011, ואולי הם צודקים.

האדישים אינם אנשים רעים או מנוכרים מעצם טבעם, גם לא כאלה שממהרים לגמד הצלחות, אלא בעיקר למודי אכזבות. הם מסרבים להתרגש מהיוצא מן הכלל, מהחריג, מהנדיר. ודאי אם אין לו המשכיות. וההיסטוריה, צריך להודות, לצדם. בין האליפות של בני יהודה לזו של קרית שמונה יחלפו 22 שנה. כל מי שדיברו אז על מהפכה, כל מי שהאמינו כי סיפורים מעין אלה יחזרו על עצמם לפחות אחת לחמש שנים, התבדו. האם יש בקרית שמונה חומרים שעשויים לשנות את הסטטיסטיקה העגומה הזאת?

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

שרצקי משוכנע שכן. זאת אחת ההנמקות להתעקשות שלו להחתים את בן שמעון כבר עתה, כדי להבטיח את הישארות השחקנים המובילים וכדי לאפשר לקבוצה שלו מקדם הגנה מקצועי לקראת ההסתערות המחודשת של הגדולות על התואר שהן רואות כנחלתן הבלעדית. ההתלבטות של בן שמעון וההתעקשות שלו על סעיף יציאה למכבי חיפה מלמדות שהוא מטיל ספק באפשרות שקרית שמונה, אתו ובלעדיו, יכולה להמשיך בקצב הזה עונה נוספת. לא מעט מאוהביו אומרים לו לעזוב בשיא, מיד עם שריקת הסיום לעונת 2011/2012.

אם הצמד שרצקי ובן שמעון יצליח לשמור את השלד הנוכחי וימשיך יחד לעונה נוספת, זה יהיה מרגש. חסרים לנו כאן אנשים עם אמונה, כאלה שגם אחרי שעשו את הבלתי אפשרי מתעקשים להגביה את הרף שוב. הם לא חייבים להביא אליפות נוספת, אבל גם אסור להם להתרסק. הימור לא פשוט.

2. בקצה האחר של הטבלה נמצאת קבוצה דומה מאוד לקרית שמונה. קוראים לה הפועל פתח תקוה וגם היא עושה את הבלתי ייאמן. זה לא ייגמר עם אליפות, אפילו לא עם הישארות בליגה, ולכן כל כך מרגש לראות חבורה שמתעקשת לתת הכל עד לרגע האחרון. גם אם הוא כבר מאחוריה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ