משפט שדה |

רובים, שושנים וברק יצחקי

אודי שרבני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודי שרבני

1. פתיחה - 2012, על פי הלוח הסיני, היא שנת הדרקון. מנגד, על פי לוח הכדורגל הישראלי, 2012 היא "שנת המאמן"; שנה בה נופץ ונברא מחדש המושג הזה שנקרא "מאמן כדורגל ישראלי". בשנה זו עורבב מחזור של מתוסכלי דור ישן ומאמני דור חדש. יחס מזלזל של בעלים כלפי המקצוע הוא שהרים את ראשו.

אנשים חיצוניים לכדורגל המציאו טקטיקות והעבירו להנהלה, שהעבירה למאמן. ומעל לכל, "הדיבור" על היחלשות מקצוע המאמן ב-2012 מהווה פרולוג ויהווה גם אפילוג. בין מכבי תל אביב להפועל עכו, היה בקבוצה אחת מישהו שהוזעק (ניר לוין) ואחר שתמיד יוזעק (אלי כהן).

2. מחצית ראשונה - מחצית טובה, אפילו מאוד. אולי היה זה אור היום הנמוג שהתמזג עם האורות הראשונים של פנסי האיצטדיון. בכיסי האוהדים היו מוכנות שריקות בוז לשליפה, אבל מלבד שערים היתה מחצית מוצלחת.

עכו ידעה להלחיץ את מכבי תל אביב על המגנים, והאחרונה מצדה הציעה שלמות שיתופית בין עטר ליצחקי. אגב, שתי פעולות שיקפו את "יצחקי הנוכחי": כשחיפש פנדל במקום גול, וכשבחר בעיטה פשוטה כאשר דווקא הפעולה המורכבת והאופיינית לו (לעבור את השוער) היתה מסתיימת בשער. הוא נכנע למחשבותיו, שחישבו את מחשבות השוער.

"יצחקי הנוכחי", אתמולצילום: ניר קידר

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

3. מחצית שנייה - השליטה עברה למכבי תל אביב. והנה, אחרי הרבה זמן - לאו דווקא בהקשר למשחקיה האחרונים אלא כתמה כללית - היה נראה ששחקניה יודעים מה המאמן רוצה מהם, ולהפך. מכאן, השאלה היא בשביל מי, בשביל מה, או סתם "מה זה משנה עכשיו?".

בהתאם, התשובה יכולה להיות "כי זה מה יש". ואכן, זה מה שיש, קבוצה שקוראים לה מכבי תל אביב, "שהיא ככה, אבל גם ככה". עכו נחלשה, היא באמת יכולה להיות הרבה יותר טובה, אבל תלויה מדי בסלליך, שלא ממש רצה לשחק, וסאפוביץ', שלא היה מרוכז.

פסקול המשחק: Yesterdays", Guns N' Roses"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ