אם פינוקיו יצא מבטן הלוויתן, ישראל יכולה להעפיל למונדיאל

כדי להכיל את הנבחרת הזאת, דרושה לא רק אופטימיות על גבול הנאיביות, אלא דמיון מפותח ושליטה בעולם תיאטראות הילדים; המטרות של גוטמן צריכות להיות צנועות בהרבה מהעפלה למונדיאל

ניר צדוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר צדוק

1 מספסלי ומשיפולי הסגלים של קבוצות היבשת קובצה לה יחדיו ישראל האחרת. 11 יורדים, שבמקום לשלוח את ילדיהם לצבא, שומרים על קשר עם המולדת בכסותה של הנבחרת הלאומית. מליקסון תפס טיסה מפולין, שפונגין ובן דיין אונייה מקפריסין. ביחד עם השאר ולצלילי התקווה הסתדרו כולם, השפיץ של הפקק שבנעל הכדורגלן הישראלי, ב-4-5-1 מודרני והושיטו את הלחי האחרת. שתי טעויות מביכות של רביעיית ההגנה במחצית הראשונה (לצד מיצג מבולבל לא פחות בשנייה) הוכיחו שתיאום הוא דבר נרכש, רק לא ברור היכן ובאיזה מחיר.

מדי שנתיים הם מתבקשים, הבחורים, לשאת בנטל ולעמוד במשימה מנותקת מהמציאות - לעלות לטורניר גדול, בעודם קטנים. קטנים מאוד. נסים קורים, אומרים האופטימים, ותקדימים לכך לא חסרים. אליס מארץ הפלאות כבר הצליחה להתכווץ ולהשתחל מבעד חור המנעול לעבר ארץ מופלאה. אם היא יכולה, כך גם בכוחם של אלמוג כהן וליאור רפאלוב בפוגשם את רוסיה ופורטוגל. מי שלא מאמין, יאמר אבי לוזון, תיכף יטען שלא שמע על היחלצותו של פינוקיו מבטן הלווייתן ושחרור הסבתא מבטנו של הזאב הרע.

כדי להכיל את הנבחרת הזאת, כבר ברור, דרושה לא רק אופטימיות על גבול הנאיביות, אלא דמיון מפותח ושליטה בעולם תיאטראות הילדים. טוב ייעשה אם בעתיד תישקל מועמדות האחים גרים לתפקיד המכובד. לא ש.ג, אלא ג.

אלי גוטמן בפוזיציה מוכרת למאמני הנבחרת, אתמולצילום: ניר קידר

2 ועדיין, לגוטמן יש מה להשיג בקמפיין הקרוב. המשימות אמנם מעט פחות הרואיות משנדמה לו, חובב הפאתוס, ועמידה בהן ייתכן שלא תרשום את שמו באותיות של זהב בספרון ההיסטוריה של הענף, ובכל זאת - חשובות הן. עלייה למונדיאל אינה מטרה, גם אם ניתן להצמיד לה נאום חוצב להבות כפי שעשה עם היכנסו לתפקיד. יצירת היררכיה ברורה, להבדיל ממדיניות הדלת המסתובבת בקמפיין הקודם, דווקא כן.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות ישירות לפייסבוק

לרווחת מוקדמות אליפות אירופה המורחבת ב-2016, על גוטמן לספק תשובות לשאלות מופשטות אך משמעותיות: מי עדיף, חמד או ברדה, ומה לגבי תמוז? ובקישור, לסמוך על רפאלוב או זהבי? האם אפשר לבנות על מליקסון כיורשו של בניון? מי צריך לחלוק את מרכז ההגנה עם בן חיים מכאן והלאה? לא התחלת דיונים, עליו לייצר תשובות, שורות תחתונות. הגיע הזמן לזנוח את המגמה ההומנית ולחדול מפרוזה על שדים, גמדים ונסיעה לברזיל. במדעים המוחלטים ננוחם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ