אלימות בכדורגל

איציק קורנפיין משחק באש

בעוד הכדורגל הישראלי נדרש לחשבון נפש בעקבות האירועים האלימים, החליט יו"ר בית"ר ירושלים להוסיף שמן למדורה. ממש כמו החזרת המשטרה ליציעים

שלומי ברזל
שלומי ברזל

1. בפרק הזמן בין מופע האימים שארגנו ביציעים 4-5 לבין המחזור ה-29, נדרש הכדורגל הישראלי לחשבון נפש ולהפקת לקחים. האם נחצה הרוביקון? האם ניתן לתקן? האם הכתובת היתה על הקיר? האם ענישה קולקטיבית וחמורה במיוחד תביא מזור?

כל מי שאוהב את הכדורגל המקומי באמת ובתמים, עשה חושבים. נשמעו דברי ייאוש, הועלו רעיונות לפתרון המצב והיה גם מי שחשב כי זה הרגע המתאים להוסיף שמן למדורה. תכירו, איציק קורנפיין, יו"ר , ופירומן בהתהוות. אחרי שאכל מרורים ‏(ובצדק‏) מאוהדי הקבוצה, שמחו ‏(ובצדק‏) על משכורת העתק שהוא שואב מהמועדון המרושש, החליט קורנפיין לגמול לאנשי היציע ב, שאינו משתווה במאום למחוות הבגרות והנאמנות האמיתית של האוהדים למען הינצלות בית"ר.

רשאי וצריך קורנפיין למצוא דרך נכונה וראויה לדרבן את שחקני בית"ר ואוהדיה לקראת המשחק החשוב נגד מכבי פתח תקוה. אולי איזה נאום מלא השראה, סרטון קצר, או כל רעיון אחר שיש בו היגיון ובינה. אלא שהוא בחר ב, והלך על משהו שמקביל לעלילות הדם המטופשות שמריצים גורמים חשוכים נגד היהודים כבר מאות בשנים. כן, כן, ליו"ר בית"ר יש תשובה לכל מה שקרה בבית הדין המשמעתי, אולי גם לשבר הגדול של בית"ר, להתרסקות הכלכלית של גיידמק, להיעדר השלג בבירה ולבצורת של בן שושן: הלוזונים. זה בטח ייקלט טוב אצל האוהדים, הניח החוכם, ויהפוך אותי לגיבור היום.

איציק קורנפיין. נזהר מלגנות אוהדים פחדניםצילום: אילן אסייג

השאלה היא אם קורנפיין גם לקח בחשבון סיטואציה בה יצטרך להסביר פוגרום של אוהדיו במקרה של הפסד או שהיה ברור לו, לאורקל, כי אבי ריקן ייתן את משחק חייו, אלי כהן ירים ויבוא לציון גואל. על כל מקרה, כדי לסדר לעצמו פוליסת ביטוח, הוציאה בית"ר הודעה לפני המשחק בה קראה לאוהדיה לנהוג באופן ספורטיבי. והם עשו זאת, כמעט באותה איכות שהפגינו שחקני הקבוצה אתמול, והשאירו יחד את קורנפיין הרחק מאחור.

יש מי שחושבים שקורנפיין הוא מהחבר'ה הטובים כאן. פראייר אחד כזה הוא יו"ר ההתאחדות, , שעזר לבית"ר וליו"ר שלה לא מעט פעמים, ואף נהג לתמוך בקורנפיין במוצהר. רגע לפני הזובור הפומבי שסידר לו בסוף השבוע יו"ר בית"ר, עוד כי לא ירחק היום בו מישהו יפגע בו, בקורנפיין או בטביב. ספק אם חשב שקורנפיין יהיה זה שיפגע בו. ל.

2. האירוע בסיום הדרבי היה מחליא, מדכא ומפחיד, אבל הוא עדיין לא מצדיק את הקריאות הנפסדות למהר ולהחזיר את המשטרה ליציעים. בסופו של דבר, איש לא נפגע ‏(אוהדת מכבי נפגעה מירי פצצת תאורה מחוץ לאיצטדיון על ידי חוליית מחבלים‏) וספק אם ניתן היה לסכם אירוע עם אפס נפגעים במקרה שהמשטרה היתה ביציעים.

לא משנה כמה גדול הכעס על החוליגנים ביציעים, לראות אותם עם גולגלות מפוצחות לאחר מפגש עם אלות זה יותר מדי. החברה הישראלית והכדורגל שלה החלו תהליך, שכולל הסרת גדרות, אבל גם חינוך מחדש ועוד לא מעט רכיבים. יהיו מהמורות בדרך, אולי קשות מזו של הדרבי האחרון, אבל היום בו המשטרה תחזור למגרשים יאפשר לקבוע באופן נחרץ כי הכדורגל הישראלי מת.

שוטרים ביציע באיצטדיון טדי. אסור להחזיר אותםצילום: ארכיון: דניאל בר און/ג'יני

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ