אפשר לרצות לעזוב, אבל למה לערבב?

רן בן שמעון טעה בדרך בה הוא עוזב את קרית שמונה, הוא גרם למחול שדים ענק בתוך המועדון - מה שלבטח יעיב על חגיגות האליפות

אייל ברקוביץ'
רשת העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייל ברקוביץ'
רשת העיר

בן שמעון, שרצקי והטעויות

קרית שמונה זוכה באליפות היסטורית. בפעם הראשונה. זו אליפות שלא תישכח עוד הרבה שנים. בשנים הקרובות לא נזכה לראות, כנראה, קבוצה קטנה מהפריפריה שזוכה בכתר, ועוד בפור של 20 נקודות.

אין ספק שהשחקנים, המאמן, הבעלים והאוהדים ראויים לפרס ישראל על העונה המוצלחת הזו. אם הייתם שואלים מיליון איש בתחילת העונה מי תיקח אליפות, אני בטוח שאף אחד לא היה מהמר על קרית שמונה, אלא אם הייתם שואלים שיכורים ברחוב.

אך עם כל זאת, האליפות ההיסטורית הזאת הפכה משמחה למאופקת ועצובה בגלל שני האנשים המרכזיים במועדון, הבעלים איזי שרצקי והמאמן רן בן שמעון.

רן התנהל, לטעמי, בצורה לא נכונה. אין לי בעיה אם מאמן לא רוצה להמשיך במועדון כלשהו; יש לי רק בעיה אחת עם התנהלותו: הוא לא פתח את הקלפים לפני חודשיים. הוא לא קם ואמר במסיבת עיתונאים שהוא עוזב. יש לי בעיה עם הדרך שהוא בחר: לערבב ולהשאיר את כולם בסימן שאלה גדול - עיתונאים, פרשנים והבעלים של הקבוצה.

זכותו של מאמן לקבוע איפה הוא עובד, אבל ציפיתי מרן שאחרי עונה כל כך היסטורית הוא ימשיך לשרת את המועדון שבנה עוד עונה אחת לפחות, בטח ובטח כשהדובדבן בשנה הבאה הוא הצ’מפיונס ליג. רן בחר להחזיק את הכל קרוב לחזה, ועל כן יצר מערבולת גדולה בתוך המועדון שגורמת לחוסר שביעות רצון אצל כל הסובבים. אני בטוח שאם היו שואלים את רן אם הוא טעה בהתנהלות שלו היום הוא היה עונה שכן, כי הוא גרם למחול שדים ענק בתוך המועדון, שיעיב על חגיגות האליפות.

ככה עוזבים קבוצה שזוכה באליפות היסטורית? רן בן שמעוןצילום: ניר קידר

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

איזי, לעומתו, התנהל באצילות כשהציע לרן חוזה משופר עם הרבה מאוד כסף פלוס מענק צ’מפיונס ליג, שהיה מכסה לרן את השנים הבאות. איזי רצה מאוד את רן, העריך אותו מאוד וגם עשה הכל כדי שיישאר; אבל רן, מסיבותיו, לא רצה, ובהמשך עוד אספר לכם למה.
לאחר שרן הודיע לשחקנים שהוא לא נשאר, איזי נעלב, ובצדק, אבל טעה כשהחליט לשבור שתיקה ולהתנגח עם רן בתקשורת. נכון, איזי צודק, איזי נעלב והוא פגוע; אבל לפרסם בתקשורת את שכרו של רן בפרטי פרטים ולהגיד שקיבל אותו לפני שנתיים כמו כלבלב, זה לא מכובד ולא ראוי.

הסיבה האמיתית שרן עזב את קרית שמונה היא שהוא מיצה את הקשר שלו עם המועדון; אבל יותר מזה, הוא מיצה את הקשר עם איזי שרצקי. איזי אמנם מצטייר כבעל בית נוח אבל תאמינו לי, אני יודע מבפנים, מדובר באדם לא קל, בלשון המעטה. הוא מתערב כמעט בכל דבר ומדבר עם רן עשר פעמים ביום בטלפון, חצי שעה כל שיחה. ואם לומר את האמת, לרן נמאס ממנו. זו הסיבה שהוא עזב.

לסיכום, לדעתי כולם הפסידו מעזיבתו של רן. רן הפסיד הרבה מאוד כסף וגם מועדון נהדר שישחק בשנה הבאה במוקדמות הצ’מפיונס ליג. איזי והשחקנים הפסידו מאמן מצוין, מספר אחת בארץ. אבל לכל אחד יש מחליף וכמובן, גם לרן.

מכבי חיפה, תתביישו

אחרי הדרבי האחרון אני מסיק מסקנה אחת חשובה: מכבי חיפה של השנה היא מכבי חיפה נוראית, עלובה ואחת הגרועות, אם לא הגרועה ביותר בכל הזמנים!

יסלחו לי אלישע ויענקל'ה שחר, אבל מאיפה הבאתם את כל אוסף השחקנים הזה? יענקל'ה, למה אתה מבזבז במחלקת הנוער בכל שנה ארבעה מיליון שקל ובסוף קונה שחקנים מכל העולם במיליוני דולרים כשיש לך את את אותה רמה בקבוצת הנוער?

אני לא רוצה לציין שמות, אבל מתוך 12 שחקני הרכש שהובאו השנה היחיד ששווה משהו ומספק את הסחורה הוא וויאם עמאשה, וגם הוא פצוע חצי עונה. האוהדים ואנשי התקשורת לא מבינים מיהם יועצי אחיתופל שלך, יענקל'ה ושלך, אלישע, שמביאים לכם את כל הבלופים האלה בכל כך הרבה כסף.

הרבה שנים אני עוקב אחרי מכבי חיפה, וכזה דבר עוד לא ראיתי. הגעתי למצב שבדרבי האחרון סגרתי את הטלוויזיה כי זה פשוט היה מבייש, משעמם וחסר עניין. אין לי בעיה עם הפסדים או ניצחונות; יש לי בעיה עם להיראות רע. מכבי חיפה של השנה משחקת כדורגל רע, עצוב, בלי צירופים, בלי דאבל פס אחד ובלי חדוות משחק.

המאמן הבא שיבוא (או אלישע, אם יישאר) צריך להחליף 80 אחוז מהסגל. ככה זה לא יכול להימשך. האוהדים לא מטומטמים. מכבי חיפה זה מועדון שדוגל בכדורגל אטרקטיבי והשנה המועדון הזה נראה אפור מאוד וחסר עניין. במשך שני עשורים מכבי חיפה בנתה אימפריה של אליפויות, גביעים ועשרות אלפי אוהדים בכל הארץ. אבל המשפט המפורסם, "לבנות לוקח הרבה זמן ולהרוס לוקח שנייה", מתאים יותר מהכל למכבי חיפה של העונה. במשך שני עשורים נבנתה אימפריה, ובשנה האחרונה נהרס הכל. עוד שנה כזאת, והאימפריה תתמוטט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ