זאת האלופה הגדולה בהיסטוריה?

אין טעם לנסות ולהאדיר את העונה של קרית שמונה באמצעות מה שלא ראינו. עוצמה לא ראינו. כן ראינו אליפות ראשונה, אליפות סולידית של שחקנים די טובים

אלעד ליפשיץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד ליפשיץ

מנסים לקרוא לה "האליפות הגדולה בהיסטוריה". ובכן, מה בעצם גדול? המשחקים מיותרים לצפייה ואינם מסבים הנאה, התואר עצמו מושג על רקע עונה חלשה בה שוקעות האימפריות. מותר להודות: האלופה הזו משעממת. רק בזכות אלמנט אחד משורטטת סביבה מסגרת גדולה: זהותה המפתיעה. זה הכל: הסטנדרט אפור כמעט מדי שבוע, העסק יבש ודל, אך העיקר שיש זהות סנסציונית לאלופה.

כולם מבקשים לחלום שנפל דבר, שזכינו והגענו, חזינו בהיסטוריה. בצד זאת, מתנהלת מציאות מקבילה על המגרש: סינדרלה אכן לוקחת פה אליפות, אבל זה לא עושה פרפרים לאף אחד. מנסים לכבס זאת ולומר, "אליפות חריגה ורבת עוצמה". ובכן, חריגה, בהחלט, אבל היכן העוצמה? עיקר כוחה של האלופה בעמידה מסודרת: בלי המאמן שלה לא היתה לה אליפות. מנגד, אין לה אף שחקן שלא ניתן היה לעשות זאת בלעדיו. לא יכול להיות שכך נראית הזכייה הגדולה בהיסטוריה.

ניתן לפרגן לקרית שמונה גם מבלי להפיץ שקרים. האלופה שבדרך היא קבוצה שהראתה יציבות, סדר וכוח רצון, אל מול נפילתן הקולקטיבית של האימפריות. זה מה שראינו העונה, ואין טעם לנסות ולהאדיר זאת באמצעות מה שלא ראינו. עוצמה לא ראינו. כן ראינו אליפות ראשונה. לא האליפות הראשונה של ממן, ארמלי ורוזנטל. לא האליפות הראשונה של אוחנה ומלמיליאן. ראינו אליפות של בדש, אבוחצירא ועמוס. שחקנים די טובים.

שחקני קרית שמונה לא מבינים מה לא עבד מול בני יהודהצילום: שרון בוקוב

מכאן והלאה תעמוד קרית שמונה למבחן הגימיק. נמתין לראות אם הכל היה עונתי או שצומח לנו פה מועדון. אחת לכמה עשורים צומחים כאן מועדונים. מכבי חיפה ובית"ר ירושלים צמחו לפתע בשנות ה-80' עם אליפויות ראשוניות שיצרו שושלות. זה אולי יעצבן את אוהדי קרית שמונה, אך עליהם להבין מה חסר לקבוצה שלהם כדי שבאמת תהיה גדולה ושושלתית - חסרים לה עוד הרבה אוהדים.

זהו זמן לא רע לעצור מעט את הנוהל הפופולרי של לשפוך עודף סופרלטיבים על העונה הזו של קרית שמונה. עין חדה צמחה לפתע לכולם, כמובן. עין שזיהתה סיבות גדולות להצלחה וראתה שיטת משחק מיוחדת, צורת עבודה מיוחדת ובנייה מיוחדת. רצוי להרגיע ולמתן, זו אותה עין חדה שזיהתה פעם גם בעלים ומאמן עם מערכת יחסים מיוחדת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ