הסיבה להצלחה הבלתי נתפשת של לי קורזיץ

איך הצליחה הגולשת הישראלית לחזור מפציעות חמורות ולזכות באליפות עולם שלישית למרות הכנה מינימאלית? כנראה שהסיבה נעוצה בחיבורה האבסולוטי לים וצפונותיו

מולי אפשטיין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מולי אפשטיין

הזכייה של לי קורזיץ באליפות העולם בפעם השלישית היא חסרת תקדים. לא רק משום שזו הפעם הראשונה בה גולשת זוכה בתואר פעמיים ברציפות, אלא בעיקר בגלל הדרך.

קורזיץ הגיעה לאליפות עם הכנה מינימלית ולא אידאלית. ניתוח שעברה במהלך ינואר השבית אותה מחודשיים של אימונים. הפסקת אימונים לתקופה כזו משולה לנצח במושגים אולימפיים. האימונים הם הדלק של ספורטאים הישגיים ומהווים הנדבך החשוב ביותר בבניית התשתית הגופנית עליה הם מסתמכים. הפסקת אימונים גורמת לירידה דרסטית בכושר הפיסי. כתוצאה מכך נפגמת יכולתו של הספורטאי להתחרות ברמה גבוהה.

אז איך אפשר להסביר את העובדה ששבועיים בלבד של הכנה הספיקו לקורזיץ כדי לחזור ולהתחרות באופן כל כך מושלם, תוך שהיא מותירה מאחור את הגולשות הטובות בתבל? מה בעצם מייחד את ענף השיט, שאיפשר לקורזיץ להגיע לאליפות העולם ולהפגין דומיננטיות כה גדולה? האם זו הנחישות הגועשת? האם אלה תנאי הים ותנאי הרוח, או שמא מדובר בחוסנה המנטלי של קורזיץ? ואולי יכולות פיסיות יוצאות דופן אחראיות לכל?

לי קורזיץ עם המדליה האחרונה, אתמולצילום: איגוד השייט

על מנת להיות גולש רוח טוב, צריך שיהיו בארסנל שלך יכולות פיסיות מרשימות לצד התמצאות יוצאת דופן בתנאי הים והרוחות. אולם יש דבר מה נוסף שמאפשר לגולשים להפגין ביצועים נדירים גם במצבים קשים: החיבור האבסולוטי לים וצפונותיו; היכולת לקרוא את הים כמו ספר מוכר וטוב; הנטייה להתחבר אל הקצף והגלים, אל הרוח המלוחה שצורבת את הפנים; לחוות את התחושה הנעימה והמשכרת ולהכריז "כמה טוב שבאתי הביתה".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב כתבות ופרשנויות הספורט ישירות לפייסבוק

קורזיץ היא חיית ים. הים עבורה הוא מרכז החיים, והיא שואבת ממנו את תעצומות הנפש אותן היא מצליחה להפגין גם לאחר רגעי משבר ושפל. הים יודע להיות אכזר, וגם את הצד הזה שלו קורזיץ מכירה היטב. עכשיו היא נמצאת בתקופה של גאות ובשלות. לונדון כבר מעבר לפינה, והציפיות גבוהות. שוטי, שוטי ילדתי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ