האלופה, פרק אחרון

מגיעות לשחקני קרית שמונה כל המחמאות מנגד, קשה להאמין שנראה אותם אי פעם זוכים שוב באליפות. וגם: ההזדמנות הנדירה של משפחת לוזון

אייל ברקוביץ'
רשת העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייל ברקוביץ'
רשת העיר

קרית שמונה אלופה

ביום חג שכזה אי אפשר שלא להתחיל עם האלופה הטרייה, עירוני קרית שמונה. היא המנצחת הגדולה של העונה העלובה הזאת. קרית שמונה אלופה בצדק והברכות מגיעות לבעלים איזי שרצקי, שראוי לפרס ישראל. ברכות ומחמאות גם למאמן רן בן שמעון, שהפך למאמן מספר אחת בארץ, ולכל הצוות שלו.

אבל יותר מכל, וכמו שאני תמיד נוהג להגיד: ברכות לשחקנים. אם תרצו ואם לא, השחקנים הם הגורם המכריע בכל האליפות הזאת. הגיע הזמן שבמדינתנו הקטנה והלא מתוקנת יבינו שקבוצת כדורגל היא קודם כל השחקנים. כשהם טובים המועדון מצליח וכשהם חלשים המועדון מפסיד. הגיע הזמן שיבינו פה, שכדורגל הוא משחק של שחקני כדורגל ולא של מאמנים או של בעלי קבוצות. על פיהם יישק דבר וכל בעלי הקבוצות והמאמנים תלויים קודם כל ובראש ובראשונה בשחקנים עצמם.

שמחתי לקרוא שרוב שחקני הסגל של האלופה הנכנסת חתומים לעוד עונה או שתיים, ותיזקף לזכותו של שרצקי הדאגה לכל הצרכים הכלכליים של המועדון. אין ספק, האליפות הזאת היסטורית, אך ההיסטוריה גם מלמדת שקבוצות קטנות זוכות באליפות פעם אחת ואחר כך מתקשות לשחזר את האירוע. אני המאמין הגדול ביותר בחשיבה לטווח ארוך, ומה שעושים בקרית שמונה היא חשיבה כזאת. לכן, אני מאמין שנראה בשנים הקרובות את קרית שמונה בצמרת, אבל אני גם מאמין שלא נראה עוד בחיים את קרית שמונה זוכה באליפות.

קרית שמונה חוגגת אליפות היסטוריתצילום: נמרוד גליקמן

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

עם כל הפרגון הענקי שהמועדון הזה זוכה לו בימים אלה, בואו לא נשכח שהקבוצות שזוכות בדרך כלל באליפויות - בית"ר ירושלים, מכבי תל אביב, מכבי חיפה והפועל תל אביב - לא הגיעו לעונה הזאת והיו כישלון מוחלט. לא נראה לי שעוד עונה כזאת תחזור מבחינתן; לא יקרה עוד שכל ארבע הקבוצות ייכשלו באותה עונה.

לסיום, קרית שמונה ראויה לתואר. היא עשתה את זה בגאווה גדולה וריגשה את כל תושבי העיר, שידעה בעבר רק קטיושות ומקלטים. אנחנו שמחים בשמחתם, אבל רוצים להזכיר להם את המשפט הידוע: לפעמים גם מטאטא יורה.

המבחן האמיתי של משפחת לוזון

מה לא נכתב על אירועי השבוע החולף ועל משפחת לוזון ממכבי פתח תקוה. לפני שאנחנו מתמקדים בעניין המרכזי, שזה העונש שמכבי פתח תקוה צריכה לקבל בעקבות האירועים, חשוב שלא נוציא נקיים לגמרי את שחקני הפועל חיפה, כי גם להם היתה אחריות לכל התגרה שפרצה בסיום המשחק. גם שם השחקנים והמועדון צריכים להיענש בחומרה.

הקטטה באיצטדיון המושבהצילום: קובי אליהו

כעת, המבחן הכי גדול שמשפחת לוזון עברה מימיה ייערך בבית הדין המשמעתי. אני חושב שאבי ועמוס לוזון ישפרו את מעמדם בכדורגל הישראלי אם הם ידרשו הפחתת נקודות למועדון שלהם בעקבות האלימות שהיתה על המגרש בסיום המשחק. תדמיתם של בני משפחת לוזון בקרב ציבור אוהדי הכדורגל לא טובה, בלשון המעטה, והפעם הם קיבלו צ'אנס, לדעתי אחרון, לשנות את התדמית. עכשיו יש להם הזדמנות דווקא ללעוג לכל אלה שמשמיצים אותם בשנתיים־שלוש האחרונות, כולל לי.

אני חושב שאם מכבי פתח תקוה תקבל עונש כבד ואבי לוזון באמת לא יתערב בהחלטת הדיינים כמו שהוא אומר, הוא יקבל הרבה נקודות זכות אצל אוהדי הכדורגל. מנגד, אם הוא איכשהו יתערב ויביע עמדה מקלה, זה יגרום לנו להרגיש שהכל פה מושחת, מלא קומבינות ורקוב מהיסוד.

אני מקווה שמשפחת לוזון תעמוד הפעם במבחן. אם לא, לעולם לא נשכח להם את זה שהם היו הגורם המרכזי לקריסת הכדורגל בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ