אלימות במגרשים |

בית דין שדה

את מכבי פ"ת, כך שרה המקהלה בקול, חייבים להוריד ליגה. למרבה המזל, החלטות בית המשפט לא נקבעות לפי "חדשות הספורט". אפילו לא לפי שגיא כהן

ארי שמאי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארי שמאי, עכבר העיר

האדונים ממן וגניש, שניהם מחוסרי עבר פלילי, חבטו בעלי חטיב חבטה־שתיים, ומיד גרס הד”ר שגיא כהן שיש להשליכם לכלא ולא לתקופה קצרה. אחר כך, כששירלי בר דיין סיפרה שבפתח תקוה טוענים שלא צריכים להוריד להם נקודות כי עברם אצל התובע שלום אבן עזרא דל עד מאוד, גיחכו אילדיס ונבו כאילו מדובר בטענה הזויה של איזה מכחיש שואה.

כי ככה זה בתקשורת בכלל ובתקשורת הספורט בפרט, קודם כל מסמנים את הרעים, אחר כך יורים בהם חצים מורעלים, ולא נותנים לשום עובדה רלוונטית לבלבל את המוח או להרוס את “הסיפור”. את פתח תקוה, כך שרה המקהלה בקול, חייבים להוריד ליגה. עובדה, אמרו ב”חדשות הספורט”.

ולא שפתח תקוה והתנהלות הנהלתה המטילה רפש בתמימים מחיפה הם כוס הזירו שלנו, והראסיה שדפק גניש בחטיב מגעילה לכל הדעות, אבל מנגד - ואת זה אפילו שגיא כהן יודע - את העונש גוזרים לא רק בגלל המעשה אלא גם ובעיקר לאור עברם של האדם והקבוצה. ואם לפתח תקוה יש גיליון צחור למדי, אז לא חייבים להכריע את מאבק הירידה שלא על המגרש, וגם לא חייבים להכניס שני אזרחים בגיל העמידה לבית הכלא כשהם עוברים את העבירה הראשונה בחייהם. איזה מזל באמת שכבוד השופטת ניצה מימון־שעשוע ישבה בדין ולא שגיא כהן, שאותו לא היו מצליחים הפרקליטים המצוינים אבי חימי, אלי כהן ולירן זילברמן לשכנע שלא להשליך את החשודים למעצר ללא משפט.

5 מתוך 5 |
הקטטה באיצטדיון המושבהצילום: קובי אליהו
1 מתוך 5 |
איש מכבי פ"ת בועט בחטיב השכוב על הרצפהצילום: קובי אליהו
2 מתוך 5 |
עלי חטיב מטופל בידי אנשי מד"אצילום: קובי אליהו

בואו לדבר על האלימות במגרשי הכדורגל בעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

ולידיעת הפרשן כהן, שגרס כי אין להפלות לטובה אנשים אלימים רק בגלל ש”פוצצו” מישהו במגרש כדורגל, האמת היא בדיוק הפוכה. ברוב המקרים שבהם חוקרת משטרת ישראל אזרח מחוסר עבר פלילי על מהלומה אחת שחבט באחר, היא משחררת את החשוד בתחנה בערבות עצמית ולא מובילה אותו לבית המשפט. אלא אם מדובר, אגב, באחד שדחף את אשתו, שאז מבקשים לעוצרו עד תום ההליכים, כי כל המערכת מפחדת משלי יחימוביץ’ ומהחברות שלה.

ואיני מקנא בתובע גס הרוח של ההתאחדות לכדורגל, שלום אבן עזרא, שבוודאי יחטוף השבוע מכל העיתונאים מסמני המטרה והלוזונים, שיטענו שהוא עושה דברם. והאמת, בשביל 50 אלף בחודש אולי גם כדאי לו. למרות שאני סמוך ובטוח שאבן עזרא הוא אדם אמיץ ונטול פניות ושאי אפשר להשפיע על שיקול דעתו. מצד שני, יש בעיה נוראית עם שיקול דעתו שהנחה אותו אך השנה שלא להעמיד את מכבי חיפה לדין בגין מוט שיידה אחד מאוהדיה לכיוונו של אלישע לוי. והחלטה כזו, לדעתי, יכול לקבל רק מישהו מוטה, או אחד שאין לו מושג במשפטים. תבחר, שלום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ