להתייצב מול הפופוליזם ולהגיד: לוזון צדק

תקשורת ספורט פחדנית מתחפשת לבעלת ביצים על חשבון הלוזונים במופע פופליזם לתפארת שדרש עונש של הורדת ליגה. לא פחות. בדיוק כמו שטען עמוס לוזון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד ליפשיץ

באמצעות הלוזונים מתחפשת תקשורת פחדנית לתקשורת בעלת ביצים. כך מייצרים לכם דרמת גיבורים: פרשן אחד יזעק "שחיתות, שחיתות" בעודו מתבונן אליכם ממצלמות אולפן של ערוץ בתשלום, שני יהמהם ש"היום הלכו כל הערכים", ושלישי יתפוס את תפקיד המודיע ויבשר לנו כי "לאחר הגסיסה ולאחר הדימום, כעת מת הכדורגל שלנו". מה אתם יודעים, יש רופאים בתקשורת הספורט.

זוהי שעתם הגדולה. הם רוב הזמן רק מתבוננים, ממתינים לרגע המתאים. יש להם מומחיות לזיהוי הקרבן המושלם, ותמיד נותר רק לחכות לו. מיהו הקרבן המושלם שלהם? ובכן, זוהי אמנות - דרוש קרבן שתקיפתו תתרחש בבטחה עם הזרם, אך לכאורה תיחשב לאמיצה ונוגדת זרם. תמצית הפופוליזם - ככל שתראה עכשיו שאתה ממש יוצא מדעתך נוכח החלטת בית הדין, כך תהפוך אהוד יותר.

בינתיים, בעודנו משכשכים בזרם הגיבורים, כמה מלים על קבוצת התחתית של מכבי פתח תקוה וחמש מאות אוהדיה החפים מפשע. מה כל כך מאכזב בדחיית העונש של פתח תקוה? ובכן, ברור: מה שמאכזב את ההמונים זה העניין שהפחתת נקודות בעיתוי מיידי היתה גורמת בסבירות גבוהה לירידת ליגה, כשמנגד, בעונה הבאה, נו, לכו תדעו, כל הנזק הגדול הזה כלל איננו מובטח. העונש, אם כן, לא הגיע עם שווי צמוד של ירידה, ולכן כולם התאכזבו כל כך. ציפו לירידת ליגה בכפייה, לאטרקציה, לסנסציה, אך קיבלו את פתח תקוה הקטנה שבסוף כשלה אמש גם בווסרמיל בעוד משחק חלש.

עמוס לוזון. צדק שאמר ש"כולם רוצים להוריד אותנו"צילום: ניר קידר

מהי מידתיות? הפחתת נקודות לאלתר היתה מצמידה שורה תחתונה עם משמעות עודפת ומכופלת - הורדת ליגה. הרבה יותר קשה מאבדן כרטיס לאירופה או מהפעלת תנאי בגין קריאות גזעניות. זה כמו להשוות בין השלכות של ירייה ברגל לירייה בראש. אבל את הפופוליסטים לא מעניין לאבחן את המקרה הספציפי הזה כירי בראש. למה לא מעניין אותם? ובכן, משום שהם פופוליסטים.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של ספורט הארץ ישירות לפייסבוק

מה אם הדיינים היו פשוט שולפים את השורה התחתונה הזו ומודיעים בשרירותיות "בוקר טוב, החלטנו שפתח תקוה ירדה ללאומית, ניפגש בעונה הבאה". כן, מה אז? תכלס, זהו כנראה הפופ שכולם רוצים לרקוד לצליליו. כלומר, עמוס לוזון בעצם צדק כשאמר ש"כולם רוצים להוריד אותנו". אופס, אסור להגיד לוזון צדק.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ