זה אני, גיא ברנע מעומר

גיא ברנע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיא ברנע

לפני ארבע שנים, בראיון לקראת אולימפיאדת בייג'ין, הפתיע אותי השדרן משה גרטל בשאלה ישירה ולא שגרתית: "גיא ברנע - מי אתה?". רק בן 20, ללא הרבה ניסיון, עניתי לו: "אהה... אני... גיא ברנע… מעומר…שחיין גב!".

מאז חלפו ארבע שנים, בהן הגשמתי הרבה חלומות: הגעתי לחצי גמר באולימפיאדה, זכיתי במדליות באליפות אירופה ובאוניברסיאדה, לקחתי בקיץ האחרון את המקום השישי באליפות העולם. חוץ מלהיות שחיין גב מעומר, אני מסיים תואר בבית ספר לעסקים שבאוניברסיטת קליפורניה בברקלי, וחוזר לארץ לשרת בצה"ל אחרי כמעט שש שנים בארצות הברית.

עכשיו אני רוצה עוד אולימפיאדה. לא מספיקה לי אחת.

החוויה שלי מאולימפיאדת בייג'ין היתה כל כך מיוחדת, שאני חייב להיות שם שוב. בשבילי, האולימפיאדה היא שילוב של הגשמת חלומות, הכבוד לייצג את המדינה שלנו, ומלא מלא אדרנלין למשך שבועיים. כרגע אני מוביל במירוץ לכרטיס האולימפי במשחה 100 מטר גב, אבל התחרות עוד פתוחה עבור יעקב טומרקין ויונתן קופלב המצוינים. כולנו נדע מי ייסע ללונדון רק אחרי אליפות אירופה, שתתקיים ב-21 במאי בדברצן שבהונגריה.

במהלך ההכנות שלי להגיע ללונדון, ובכל שלב בחיים, השאלה של גרטל מהדהדת לי בראש. חשוב לי לדעת מי אני ולאן אני הולך, והתשובה תמיד תהיה שונה בזמנים שונים בחיים. מה שאף פעם לא משתנה זה מאיפה באתי, מהם הערכים עליהם גדלתי ומיהם האנשים שנתנו לי את האפשרות להיות איפה שאני נמצא היום.

אם גרטל ישאל אותי היום את אותה השאלה, התשובה תהיה מעט שונה ובוודאי ארוכה יותר, אבל תמיד תכלול את המלים: "אני גיא ברנע מעומר".

בואו לעקוב אחריי בטוויטר: GuyBarnea@

תגובות