העיקר שכולם נהנים

לוזון, הפרשנים, המגישים והכותבים - כולם מפריחים לאוויר כותרות וסיפורים כדי לחגוג עליהם - אבל מה עם פתרונות יעילים?

אלעד ליפשיץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד ליפשיץ

כשנהנים, לא צריך פרופורציות: פרשן אחד פוסק ש"שתי הקבוצות חייבות לרדת ליגה". המגיש מהנהן. בתוך כל הבלגן שרץ אצלם בלופים החוזרים, הכל הולך. טוב, נו, בשנייה זו הם ממש מזועזעים ומגנים את "נגע האלימות המכוערת". אבל רגע, מה בעצם הסיבה לשידורן של מכות בלופים חוזרים?

זה סיפור מצוין לתקשורת מפני שהוא סיפור שלא זקוק לפרטים. האלימות משמשת כותרת גדולה המאפשרת לתת נפח, כמו שכולם אוהבים וכמו שכולם נהנים, ללא הסברים: "מותו של הענף", "תראו לאן הגענו", וכמובן, הכי שימושית, "לא לטייח". ועוד כותרת שנולדה בזמן האחרון: "לא משנה מי התחיל". בכל אירוע פלילי דווקא די משנה מי התחיל, אבל עזבו, בשביל זה הרי נצטרך לחקור פרטים.

אבי לוזון הוא יו"ר התאחדות בינוני, שהביא את הקיזוז הכושל ואת פרננדז הכושל, וגם רשם כמה וכמה אמירות שהיו, נו, הן בהחלט היו אמירות. אבל לוזון, איך לומר בצורה פשוטה, ובכן, לוזון לא אחראי לעובדה שאסולין הוריד לאזברגה פצצה. אסולין לא חשב באותו רגע לא על לוזון ולא על עמי פזטל ולא על לופים חוזרים. הוא הוריד פצצה, ואפילו אם יומיים קודם לכן היו סוגרים לצמיתות את מכבי פ"ת, הוא עדיין היה מוריד פצצה. אם מישהו סבור אחרת, הוא מוזמן לפנות לאסולין, עדיף בעדינות, ולברר.

אבי לוזון במסיבת העיתונאים אתמולצילום: שרון בוקוב

אתמול במסיבת העיתונאים ניסה לוזון להראות שליטה במשהו שגדול עליו. הוא ציין אמנם את אחריותם של גורמים נוספים, אך נדמה שכל נאומו נועד לשם הרגעת התקשורת ולא הרגעת האלימות. הוא ימנה שופט לבית הדין העליון, הוא יערב את יעקב שחר, הוא לא ייתן לאלימות לנצח. הבעיה: האלימות בישראל מנצחת בכל מקום. את התקשורת לוזון כבר לא ירגיע, גם את האלימות לא.

אז מה בכל זאת עושים? האמת היא שכאשר זה קורה ברחוב - אז תלונה במשטרה. וכשזה קורה בבית, במשפחה - אז תלונה במשטרה. בחוץ, בקניון, בבאר, בתור בבנק - תלונה במשטרה. אבל פה? הנה עוד כותרת שלא זוכה לפרטים: "להוריד נקודות עכשיו". כותרת יפה, חלק טבעי מהחגיגה: אנחנו כביכול כל כך זועמים ומזועזעים עד שאיננו מוכנים להמתין למשטרה. וכשיצטרכו להכריע כך אליפות? וכשיצטרכו להעביר את גביע המדינה לידי הקבוצה המפסידה? אוקיי, נראה, בינתיים יש פה חגיגה.

עכשיו נהנים, ובתוך כל החגיגה הגדולה כבר מצאו כאמור פתרון: הורדת נקודות ושיבוש הזוי של הטבלאות. גם לא ספורטיבי, וגם לא יעיל, אך פה לא הפרקליטות, אלא רק התקשורת מוסרת המלצות. בוודאי, לא למען הכותרות, אלא אך ורק מתוך מצפון ואמונה שלמה שכך בפעם הבאה אסולין ואזברגה ייזהרו מאוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ