שום דבר חדש

ערן לאור
ערן לאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן לאור
ערן לאור

את הודעתו של אלי טביב ממוצאי שבת - החלטתו להעמיד למכירה את הפועל תל אביב - אין לראות כסוף פסוק בסאגה המלווה את המועדון בחצי השנה האחרונה. להפך. במקרה הטוב מדובר בפרק נוסף בעלילה, בדרך לעזיבה שתתרחש מתישהו בין מחר בבוקר לחודשיים הבאים, אולי יותר; במקרה הרע מדובר בהערת שוליים זניחה שבסופו של דבר תותיר את המצב הרעוע על כנו - טביב ממשיך להחזיק במועדון, לא להשקיע בו, לסכל רכישה אפשרית על ידי תג מחיר גבוה או השארת התחייבויות כספיות כבדות לבא אחריו, ובכך להמשיך לטעון כי אין רוכש בנמצא, בעוד שהאוהדים מצדם ממשיכים במחאה נגדו והפועל עצמה מתרסקת על הדשא.

טביב, למעשה, לא חידש דבר. סיכוי טוב שתמורת הסכומים המדוברים כעת - 12 מיליון שקל ומעלה - היה מסכים למכור את המועדון גם ללא הודעה פומבית מקדימה. מדובר, אחרי הכל ולמי ששכח, בסכום כפול מזה ששילם לפני פחות משנה בעסקת הבמבי (ועוד לא תהינו מה עלה בגורלם של עשרות מיליוני השקלים שנכנסו בשנתיים האחרונות אל קופת המועדון, שכעת נטען כי התרוקנה).

באשר לתוכן ההודעה ולעיתויה, הרי שהם לא יותר מסולם נוח שמאפשר לטביב לרדת מהעץ ולטעון כי הוא עוזב נוכח "האלימות נגדו", בשעה שבה הצימוד "כדורגל ישראלי" ו"אלימות" פותח מהדורות חדשות. מישהו רק צריך להזכיר לטביב שהוא עצמו עומד במרכז חקירת משטרה, לאחר שהתעמת עם קטין מחוץ לביתו ולפי החשדות הכה אותו.

טביב בוודאי בטוח שכעת הקל על עצמו את החיים. מחד, ענה על ציפיות ודרישות האוהדים והודיע על העמדת המועדון למכירה; מאידך, קיבל לגיטימציה ציבורית לא להשקיע במועדון (כאילו שהיה עושה זאת אם היה נשאר בו ונדרש לכך) ואף לפרקו מהנכסים המועטים שעוד נשארו על מנת לקיימו. לא ולא. אם טביב חושב כי ביצע מהלך מתוחכם שיאפשר לו להמשיך להחזיק במועדון ובה בעת ליהנות מהסטטוס "בעלים", על כל המשתמע מכך, ובסופו של יום - או יומיים, או חודשיים, או שנתיים - לבצע את האקזיט המיוחל, עליו לקחת בחשבון את ההשלכות. כל יום שעובר מרגע הודעתו ועד מכירת המועדון לא גורם נזק הולך וגדל רק להפועל תל אביב המותג, אלא גם למה שאלי טביב עוד מסוגל להפיק ממנו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ