ערן לאור
ערן לאור

למחרת התקרית האלימה בווינטר ובסיום המשחק בין ברצלונה וריאל מדריד, התכנס בערוץ הספורט פאנל חירום שדן בפנים חמורות סבר, אל תוך הלילה, במצבו של הכדורגל הישראלי. ניווט אותו מודי בר-און, באותו תמהיל מוכר ומקסים של אינטליגנציה ואהבת ספורט כנה. אלא שבר-און, לא באשמתו, הוא בובת הראווה של הערוץ - פחות במובן של בובה, יותר במובן של ראווה.

כי מאחורי בר-און, יעקבי, מלר ועוד כמה דמויות חביבות באמת, מסתתרים פניו האמיתיים של ערוץ הספורט. לפעמים קוראים להם אלי אוחנה, לעתים קוראים להם שלמה שרף. הם לא יישלחו לפאנל נגד אלימות - כנראה שגם בערוץ הספורט מכירים היטב את נפשם "העדינה" - אלא יקבלו את במת הפורקן השבועית שלהם באחת התכניות האלימות בטלוויזיה, "יציע העיתונות". במקרה זו גם תכנית הדגל של הערוץ שמפמפם במעברונים דרמטיים קמפיין נגד האלימות בספורט.

אתמול (שני) קיבלנו עוד דוגמה אלימה מבית היוצר של טאלנט הערוץ, שלמה שרף, שבריטואל השבועי יצא להגנתו של החבר הטוב (והשותף העסקי?), אלי טביב: "אם היו באים אליך פרחחים וזורקים אבנים ומקללים את אשתך, מה היית עושה? אני אומר לך שהייתי יוצא אליהם עם מקל ושובר להם את כל הרגליים". דברים דומים אמר עמיתו לפאנל, מאמן נבחרת הנוער וחבר במסדר האבירים להגנת אלי טביב, אלי אוחנה, רק לפני מספר שבועות.

שלמה, עזוב ת'ידצילום: טלוויזיה

אז לפני ששליימה - כך מכנים ב"יציע" את הסבא החביב והלא מזיק - שובר לאנשים רגליים, כדאי להעמיד כמה דברים על דיוקם, משהו שבערוץ הספורט מעדיפים כנראה לזנוח: על ביתו של אלי טביב לא נזרקו אבנים - שרף מוזמן לבדוק את הנושא מול משטרת ישראל - ואילו משמרות המחאה היומיות מתקיימות באישור וללא הפרה של כל חוק. לשבור רגליים, בפעם האחרונה שבדקתי, דווקא אסור.

מה דעתכם על "יציע העיתונות"? דברו אתנו בפייסבוק של "ספורט הארץ" 

אבל שרף הוא לא הבעיה. נדמה כי גם אם היה טוען אתמול כי אוהדי הפועל חטפו את בתה של דנה אשכנזי בדיסניוורלד, סיממו אותה וגילחו את חצי משיער ראשה בשירותים, זה היה עובר ללא תגובה מיוחדת. הבעיה היא אצל ערוץ הספורט, שבציניות מדהימה אוחז במקל בשני קצותיו. באחד הוא מסמן עצמו כמדורת השבט השפויה של הספורט הישראלי וכמוביל המאבק באלימות; ובשני הוא מזין את אותה אלימות, וחמור מכך - מעודד אותה.

לפחות כשישאלו את קברניטי הערוץ איך הם נלחמים באלימות בספורט, יוכלו אלה לענות בפשטות - "עם מקל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ