חם בתחתית

כל אחת והכוכבית שלה

להפועל חיפה הורחקו שחקנים, למכבי פ"ת יש חשבון עם בית הדין, והפועל באר שבע? ליד שמה מצורף הכיתוב "* הורדו שש נקודות על היותה היא עצמה"

ניר צדוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר צדוק

1. לכל אחת מהקבוצות יש תירוצים מוכנים, אותם יוכלו לשטוח בפני כל מי שרק יהיה מוכן להקשיב, אם וכאשר ימצאו את עצמן במוצ"ש הקרוב בספינה הטובעת, שהיא הליגה הלאומית.

להפועל חיפה מרגעי האמת. מכבי פתח תקוה ובית הדין של ההתאחדות זה שילוב שכבר פתח מהדורות חדשות, ואין טעם להרחיב עליו את הדיבור. אין צורך לרחם על הפועל באר שבע, זו שלכאורה התנהלה על מי מנוחות בתוך כל הכאוס הזה. גם לה יש תירוצים: שמה, בפשטות, הפועל באר שבע.

בשביל לקרקף אותה לא דרושה תגרה וביקור בבית הדין - תלייניה מקבלים ממנה משכורת חודשית; המאמן שמוציא חלוץ בפיגור, החלוץ שמעניק קודם לכן את כל הסיבות להוציא אותו, ההגנה הפריכה, השוער שמלווה כל הצלה גדולה בטעות אומללה. בשביל להפחית לה נקודות לא דרושות התפלפלויות משפטיות, סקובי דו בין בית הדין לבית הדין העליון, צריך פשוט לשרוק לפתיחת המשחק והיא כבר תוסיף לעצמה כוכבית ליד השם, מהסוג שמלווה את כל הקבוצות עליהן הורד העונה הגרזן. במקרה שלה: "* הורדו שש נקודות על היותה היא עצמה".

ארבעה מחזורים לסיום ושש נקודות הפרש מיריבה מרוסקת, חבולה משמעתית ומקצועית, לא הספיקו לבאר שבע כדי לשחרר אנחת רווחה ולסגור עניין. על גבה עשתה הפועל עכו, קבוצה שלא נמצאת אתנו כבר שלושה חודשים, הון פוליטי כקבוצה הספורטיבית האולטימטיבית. מה היא עשתה אתמול, בביתה, מול חבורה נחושה ברמת ההכרח? את זה כולם יודעים. באר שבע יכולה להאשים רק את עצמה, וכשמסביב נדמה שלכולם יש את מי להאשים, טוב עשתה כשסרבה להישאר מאחור.

שבחון מתוסכל, גיא לוי מחייך. סיפורה של באר שבע העונהצילום: ניר קידר

2. לכאורה, הכל עדיין ברגליה. זה עלול להיות בדיוק שורש הבעיה, אבל ניצחון על במחזור הסיום - משהו שאיש לא עשה כאן בחודשיים האחרונים - והיא בארץ המובטחת.

איך עושים את זה? משתמשים במלה "מלחמה" על הטיותיה השונות, מוסיפים עוד מוטיבים מזירות קרב, אפילו מוציאים פוסטרים תלושים בהם נראים שחקני הקבוצה בבגדים מלוכלכים, כנראה רמז למוכנות לעשות הכל בשביל להשלים את המשימה. בעיקר "כנראה".

על כדורגל אין טעם לדבר. איש לא דיבר על כך בבאר שבע במשך עונה שלמה. לא ניר קלינגר, לא גיא לוי. הראשון דאג בעיקר לעצמו כשהתפטר לאחר הניצחון הראשון, השני כשמסביב הכל בוער. אי אפשר שלא לתהות עד כמה כל זה באמת נוגע לו, בטח על רקע הפרסומים שבעונה הבאה זו תהיה הצרה של מישהו אחר.

אלא שלא הכל שחור עבור אוהדי באר שבע, יש עדיין תקווה - טוב יעשו אם ילוו דווקא את שחקני רמת השרון בשבת. ניצחון שלהם במושבה ובאר שבע נשארת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ