משפט שדה

הציניות ניצחה את הכדורגל הישראלי

מוטי חביב מגלגל את הריש שלו בגלל החיקוי ויעקב בוזגלו פותח חברה בשם "הילד ענק", והכדורגל? בובות

אודי שרבני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אודי שרבני

01  קרקוע אינסופי

בתחילת העונה אמר לי מכר שעיתונות הכדורגל בארץ היא צינית. יש צדק בדבריו. מלבד הנתון הבסיסי בו אנחנו למודי אכזבות ("42 שנה, לך תזכור", הנבחרת כפרפראזה על הגשש), אז גם אנחנו, הכותבים, לפעמים משולים לאותם חבר'ה בשכונה שאומרים "מה אתה משחק אותה?" לכל ניסיון של היחיד הרוצה להצליח. בכך, הקרקוע הוא אינסופי. ובכל זאת, השנה, הכל מעיד שהציניות ניצחה את הכדורגל הישראלי, הכל מרוח בבוץ הביוב. הנה, הדברים עובדים הפוך, מוטי חביב מגלגל יותר את הריש שלו בגלל חיקויו ויעקב בוזגלו פותח חברה בשם "הילד ענק" מאותה סיבה. והכדורגל? בובות.

02  אנחנו בישראל

המשחקים אתמול מראים שפתאום אפשר לשחק כדורגל. אז מה דרוש לשחקן הישראלי להבין שהעונה מתחילה בתחילתה? שהמשחק מתחיל בתחילתו? ולמאמן עצמו, שזה מתחיל מהילדים? הרי הנה, גם אלה ששיחקו נגד השעון אתמול, שיחקו די טוב, לא הרפו. ואלה שממולן לא עשו להן את החיים קלים. נמאס לדבר על מנטליות ולהביא כתבות עם פסיכולוגים של ספורט. די. אולי הכדורגל שלנו צריך להיות מקשה אחת, רוצה רק את טובתו, ללא רפרור ממקצועות אחרים. סגור בפנימייה אחת שכל מטרתה היא המשחק עצמו. ללא עולם נוסף. בכך, ייברא עולם הכדורגל במקביל לעולם הרגיל. ולא דרכו.

03  אין גלים

ובהמשך לפסקאות הקודמות. ובכן, אני האחרון שיפזם משפטים ציניים מתחת לשפם שלו, ולמעשה סוג כותבים שכזה שנוא עלי. אבל הנה, כבר שנים שהליגה הלאומית היא שמעניינת יותר מליגת העל, ונשאלת השאלה: מי "תרד" אל ליגת העל? בני לוד, הפועל ר"ג או מכבי הרצליה? שחקנים כמו שוקו נומדר ועופר דגמי - אולי נסיכי "קבלני העליות" - ומאמנים כמו לופא קדוש וליאון קונסטנטינובסקי, הבינו כבר לפני שנים ש"הכסף הגדול" נמצא בליגות המשנה. כן, גם כורח הנסיבות הוא שהשאיר אותם שם, אבל עדיין, מה עדיף? בכל מקרה, ישראל. שמש, כדורגל וחם. ואין גלים.

פסקול המשחק: "אין גלים", בום פם

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ