שאול אדר
לונדון

כבר אין צורך באיש עם הטרנזיסטור שיבשר לשאר האוהדים מה התוצאה, אבל הרגע בו נפוצו הבשורות ממנצ'סטר עדיין היה דרמטי. ברחבי העולם הוא לווה בצליל של לסתות נפערות ונחבטות ברצפה ובאמירת "פוטבול, בלאדי הל". ואז נפתחו המנגלים.

המנגל הגדול ביותר יבער במשך שבועות בחציה של מנצ'סטר. על המזבח יעלו כאבי העבר והנטייה לפשל ברגעי האמת. שם ובכל רחבי אנגליה תהיה שמחה לאיד וגם הקלה אדירה של אנשי סיטי. אבל אחרי שההנגאובר ייעלם, תופיע בצד התכול תחושת עליונות וביטחון ששווים לא מעט נקודות ליגה.

לא ניתן להפריז בחשיבות השער של אגוארו, שעשוי לשנות את מפת הכדורגל האנגלי לנצח. יונייטד סיימה את העונה ללא תואר ועם הדחה כפולה מוקדמת מאירופה. לשם שינוי, היא זוכה לטעום ממה שהנחילה ליריבות רבות אותן עברה בשלב האחרון של העונה. 89 הנקודות שצברה, בדיוק כמו סיטי, היא כמות ששווה אליפות, אבל רבים חשים שהתואר התכול הוא תחילתו של עידן חדש. הקירבה בין השתיים העונה נובעת רק מכך שהן נפגשו בנקודה אחת, כשסיטי פניה מעלה ואילו יונייטד בכיוון ההפוך.

סיטי חוגגת אליפות בעונה שעברה. מותר להיות אופטימיים, שהליגה האנגלית תספק דרמות, סערות ושעריםצילום: רויטרס

רבים הספידו את יונייטד בעונות עקרות אחרות, רק כדי שתחזור לשלוט בליגה. הפעם ניצבת מולה קבוצה בעלת יכולת כלכלית אדירה, שלא התקרבה העונה למיצוי יכולתה. יונייטד, לעומת זאת, הפגינה חולשה יוצאת דופן ברגעי ההכרעה ובדרבי, בדרך כלל הטריטוריה בה הפגינה עליונות, וסובלת מבעלים מוצצי דמים שעולים לה עשרות מיליוני ליש"ט בשנה. בפעם האחרונה בה האליפות הוכרעה באופן כה דרמטי, בזכייה של ארסנל ב-1989, ניתן האות לתחילת ההידרדרות של ליוורפול הגדולה.

סיטי הבקיעה העונה יותר שערים בדקות האחרונות מכל קבוצה אחרת, עוד לפני הצמד אתמול. במהלך השנה זו היתה עדות ליכולת לשנות טקטיקה, להעלות מחליפים שכמעט בכל קבוצה אחרת היו שחקני הרכב ולחוסן מנטלי אדיר. אתמול היה מדובר בהרבה מזל. "כשאתה מתחיל לזכות בתארים", הצהיר מנצ'יני לפני המשחק, "זה הופך להיות, לא אגיד קל, אבל שחקנים מבינים שאם יעבדו קשה, ישתפרו ויגלו מנטליות טובה, הם יכולים להשיג עוד תארים". המנגלים נפתחו, ירח כחול עלה. העידן של סיטי החל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ