טיפ משחיין |

כך תעשו את זה באמריקה

אנחנו חוצפנים, ישירים, קהילתיים, באים מאזור מדובר ובעלי מבטא משעשע. להלן חמישה יתרונות של ספורטאים ישראלים במכללות בארה"ב

גיא ברנע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיא ברנע

כשהייתי בן 12, אבי סיפר לי שספורטאים בארצות הברית מקבלים יחס של מלכים. בדמיוני ראיתי ספורטאים מוערצים במכללות, שדואגות להם למגורים ולתזונה, עם תנאי האימון הכי טובים, המאמנים הכי טובים ושכל בקשה שלהם מתממשת. מסתבר שלא הייתי רחוק מדי מהמציאות. מה שספורטאי ישראלי יכול לקבל מהמכללות בארה"ב יכול להשתוות ל"מלוכה". מעבר לתנאים ויחס לספורט, לנו כישראלים יש חמישה יתרונות גדולים:

1. "החוצפה הישראלית"
אנחנו לא חוששים לבקש בקשות. מה שהביא אותי הכי רחוק זה לדעת לבקש או לשאול מהאנשים הנכונים את כל הדברים שהיו דרושים לי או שרציתי לדעת. רוב האמריקאים הצעירים לא נוטים לעשות זאת, וכך הם מפסידים עזרה וסיוע מהמקורות הנכונים. הישראלים ככלל לא מפחדים לשאול או לבקש, מה שיוצר הרבה הזדמנויות.

2. המבטא
אין לי מושג למה, אבל אנשים פה אוהבים מבטא ישראלי. בנות חושבות שזה חמוד, והחברים יקרעו מצחוק, יעשו חיקויים וינסו לדבר כמוך. המבטא גם יוצר הזדמנות נוספת להכרת אנשים שמתעניינים מהיכן אתה.

3. ישירות
התקשורת שלנו כישראלים קונה לנו חברים. בתרבות האמריקאית, ברוב המקרים מעדיפים לא לדבר ישירות על נושאים רגישים. הישירות והכנות שלנו כישראלים מרככות אנשים וזוכות להערכה גדולה. אנשים מעריכים את הדעה שלנו כי היא אמיתית.

נבחרת השחייה של נבחרת קליפורניה. מצאו את הישראלי

4. הקשרים עם ישראלים אחרים והקהילה היהודית
כמעט בכל עיר גדולה בארה"ב יש קהילה יהודית ענקית, מקושרת, אקטיבית וחמה. ספורטאי ישראלי יכול להיקלט במהירות לקהילה, לשמש כשגריר וליהנות מחגים ומאירועים. בנוסף, אפשר להגיע דרך הקהילה הזאת להזדמנויות עסקיות שונות בתחומים שמעניינים אותך.

5. ישראל כנושא שיחה
ידוע שהאמריקאים אוהבים "סמול טוק". עצם היותנו ישראלים תמיד מוביל לנושא שיחה, בעיקר כשמכירים אנשים חדשים. יותר מכך, אוהדי ישראל ימהרו להגיד לך כמה הם אוהבים ותומכים במדינתנו. וזה כמובן מחמם את הלב.

גם לכם יש חוויות מהמכללות? ספרו לנו בדף הפייסבוק של "ספורט הארץ"

בארצות הברית יש יותר משלוש ליגות שונות עם יותר מ-2,000 מכללות בכל הגדלים ובכל המקומות. כל ספורטאי ישראלי בכל רמה יכול למצוא את המכללה המתאימה לו, כזו שתהיה מוכנה לממן לו מלגת לימודים. יש ספורטאים שמקבלים דחיית שירות מצה"ל, עוברים לייצג את המכללה ולאחר מכן חוזרים ומשרתים. אפשר גם קודם לשרת, ואז להתקבל למכללה. אני ממליץ לספורטאים צעירים שמעזים לצאת מתחום הנוחיות שלהם לדחוף את עצמם למסלול כזה, שיכול להקפיץ אותם ברמה המקצועית ולהקנות להם כלים לחיים.

שמעתי על כמה מכללות בישראל שכבר משלבות ספורטאים מקצוענים במסגרות שלהן עם מלגות ותמיכה. אני קורא לעוד מכללות ואוניברסיטאות בארץ לעשות את אותו הדבר, והלוואי שבעתיד הקרוב נצליח למשוך ספורטאים זרים להגיע אלינו לישראל.

למי שרוצה לדעת עוד על המכללות, אשמח לענות בחשבון הטוויטר שלי: GuyBarnea@

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ