אמיר ענבר
אמיר ענבר

1. המטוטלת בראש נעה מצד לצד כבר שלושה שבועות. באיירן מינכן, זו בוודאי תהיה באיירן מינכן. לא, צ'לסי, עונה כזאת לא יכולה להסתיים אחרת. וכך שוב ושוב. באיירן, צ'לסי, באיירן, צ'לסי. נשארו פחות מ-48 שעות עד שהמטוטלת תתייצב, אבל בינתיים היא נעה בקצב מטורף.

באיירן, ברור שבאיירן. הרי כל העונה שלה מוכוונת למשחק הזה, ומי שחושב שדווקא בסוף המסע, בגמר באיצטדיון שלה, ירעדו לה הרגליים - כנראה החמיץ את הדרך שעשתה לשם. רובן, ריברי, שוויינשטייגר, לאם, מולר, גומז - הם כבר היו במספיק מעמדים גדולים. אולי הרגליים ירעדו קצת, אבל אחרי כמה דקות זה יעבור והכדורגל ידבר. כי לפני שנתיים באיירן נראתה בשלבי הנוק-אאוט כקבוצה של הגורל, עד שנתקלה בגמר בקבוצת כדורגל טובה יותר, אינטר. השנה באיירן היא הקבוצה של הכדורגל. תשאלו את מוריניו וריאל מדריד. זאת חייבת להיות באיירן.

אבל בעצם, לא תמיד הגורל מתעקש להסיר את השפעתו ברגע האחרון. תשאלו את פרגוסון ומנצ'סטר יונייטד, בניטס וליוורפול. וצ'לסי, כולה גורל. הגורל של די מתאו, המאמן המחליף שאיחד מחדש קבוצה מפורקת ועדיין לא יודע אם יש לו עתיד בכחול; הגורל של דרוגבה, שבמה שעשוי להיות משחקו האחרון בקבוצה בטח יקבל איזה כדור ארוך ויעשה מזה שער ניצחון; הגורל של ג'ון טרי המאוס, שיראה סוף סוף את צ'לסי שמה יד על גביע אירופה כשהוא לבוש חליפה, צדק פואטי; הגורל של קבוצה מתבגרת שיודעת שהגיעה לסוף דרכה, אבל הצליחה איכשהו לקום כעוף החול ולעשות מעונה זוועתית משהו שיכול להפוך אותה לבלתי נשכחת. תשאלו את ברצלונה, אפילו טורס הבקיע. זאת חייבת להיות צ'לסי. או באיירן.

דרוגבה. בטח יקבל איזה כדור ארוך ויעשה מזה שער ניצחוןצילום: רויטרס

2. התחושה היא שהשאלה מי זו תהיה לא מרתקת רבים כל כך, לפחות בארץ. הכדורגל האירופי הצטמצם למספר קטן של מועדונים המהווים מועמדים אמיתיים לזכייה בגביע אירופה, אלא שנדמה כי בראשי האוהדים המספר קטן עוד יותר. אם אין שם את ברצלונה וריאל מדריד, אולי מנצ'סטר יונייטד - זה לא מעניין. אם הקבוצה הגדולה בגרמניה ואחת הקבוצות המשמעותיות באירופה בשנים האחרונות לא מספיקות, למישהו יש בעיה. השאלה אם מדובר בכדורגל האירופי או באוהדים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ