שבו לבסיסם בשלום

ניר צדוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר צדוק

בכל פעם שאיתן טיבי הרים את הראש והופתע לגלות את יוסי בניון, זה מהטלוויזיה, קרוב אליו כמו שהיה עד כה רק סלאח חסארמה, הבין גם הוא שמדובר בהכנה מושלמת בעיקר לשניים מהמשחקים הקרובים במוקדמות המונדיאל - מול רוסיה ופורטוגל בחוץ. יש לקוות שלא מדובר גם בקדימון למשחקים הביתיים מול השתיים, אז בינתיים נקווה.

מה שבעצם התכנסנו אמש לבדוק בלייפציג הוא האם שחקני נבחרת שמכונה אצלנו "גדולה" (משמע, ההפסד מולה ודאי) מסוגלים להיות לא מפוקסים כל הזמן (כפי שנראה עד לדקה ה-41), או רק בחלק מהזמן (כפי שנראה ברגעי ההתעלות של גומז ושורלה). אם כל הזמן, וארשאווין ורונאלדו יתגלו כחדים אפילו פחות - דיינו, יוולד לנו אגב צירים הישג בדמות 0-0. אם לא, נאמר שאלו הבדלי הרמות ונוסיף דברים בגנות השריר הקצר. מי שחושב שניתן ללמוד משהו אחר - זכותו, אבל הוא גם חושב שנעלה למונדיאל, אז הכל בעירבון מוגבל.

עלינו, על יכולתנו להניע כדור ולהפעיל לחץ, לספר לא ידענו. התיאורטיקן גוטמן, שמעלה על נס את חשיבות האלמנטים הללו במה שהוא אוהב לכנות "המשחק המודרני", שמע אמש מה יש לפרקטיקה הגרמנית להגיד בעניין. זה היה משהו כמו "את הלחץ שלך תעשה נגד באר שבע". ועדיין, ההרכב שהעלה מעורר תיאבון; נאתכו, עושה רושם, יזכה אצל גוטמן למקום הראוי לו, כך גם מליקסון. זה טוב ונכון, אבל מול גרמניה נדרשו השניים להרוס יותר מאשר לבנות, שכטר נגע בכדור עוד פחות מבקייזרסלאוטרן, והצלחה נמדדה בעיקר במידת הריכוז של פודולסקי. פודולסקי לא צפוי להיכלל בסגל לאזרבייג'אן. החלפת כל השלישייה הקדמית כבר בהפסקה נועדה לבדוק אם מדובר בבעיית סמנטיקה או מהות. האם כל מה שאנחנו צריכים זה ורמוט ורפאלוב במקום מליקסון ובניון, או פשוט להחליף יבשת. נוייר לא נראה מודאג.

תשובות אין, אבל שורה תחתונה יש - נבחרת ישראל לא התבזתה אמש, וכולם יודעים שהיא מסוגלת. מאמנים ושחקנים כאחד, אפילו יו"ר, יכולים לנשום לרווחה. התמסמסה מה שאמורה היתה להיות הזדמנות ראשונה לפירוק לגורמים. הודיעו בראש חוצות: נבחרת ישראל שבה בשלום לבסיסה. זו, תעיד הצפיפות בהגנה, היתה בדיוק המטרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ