קרית שמונה בשלב הבא

לילה ראשון בלי רן

הצלחה באירופה אינה דבר של מה בכך אחרי שקבעת סדר חדש. ודאי כשלראשונה עליך לעשות זאת ללא המאמן שחתום על כל הצלחותיך

ניר צדוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר צדוק

1. הקאץ' שבשיטת המפעלים האירופיים הוא שהתגמול המקצועי (השתתפות במוקדמות ליגת האלופות) עבור ההישג (אליפות) מתקבל רק בחלוף עונה. עבור קבוצה כמו קרית שמונה, שמצאה עצמה בסיטואציה זו הודות לכיבוש פסגה בלתי מוכרת, הופכת מלאכת שחזור ההצלחה בחלוף עונה לקשה אף יותר.

לו היה מתאפשר לה לשנות את הסדר - להתחרות על ההעפלה לליגת האלופות כבר בעונה שעברה, ובכך להבטיח רטרואקטיבית גם את התואר - היה הכל מסתדר הרבה לפני הדקה ה-168 של המפגש הכפול.

קרית שמונה לא עברה אמש רק את ז'ילינה, אלא גם את עצמה, על כל המשתמע מכך. היא, אם לא הקבוצות הגדולות שעדיין לא עיכלו את הסדר החדש, כבר התקדמה הלאה. בסדר, צעקה אמש לכל מי שחיכה לשמוע, לקחנו אליפות, אולי הגיע הזמן שנעזוב את זה?

קרית שמונה חוגגת מקום בסיבוב השלישי במוקדמותצילום: שרון בוקוב

2. על רקע הירידה החדה בתקציבי הקבוצות הישראליות והמשך תהליך בריחת המוחות (או השרירים) לעבר קבוצות דרג ג' של היבשת, ביקשה קרית שמונה במהלך הפגרה בסך הכל לשמור על השלד גם לקראת העונה הנוכחית. להפתעתה, היא הצליחה לשמר גם את הבשר, כשלא איבדה ולו שחקן אחד שחפצה ביקרו, אלא רק נפרדה ברצון מעודפים. למעט דרקו טאסבסקי, גם לא צירפה אף אחד. לזכותה מה שמכונה בז'רגון המקצועי "תיאום עיוור" (גם אם ההגנה חטאה במלאכה, פה ושם), אך על כתפיה רובצת גם החובה לשוב ולספר את אותו סיפור מפתיע. סיומות מפתיעות, נהוג לחשוב, יכולות להפתיע רק פעם אחת. קרית שמונה המשיכה אמש לגרום לכולם לחשוב אחרת.

לא היתה לה ברירה. לו היתה מאבדת מסה קריטית של שחקנים במהלך הפגרה, ודאי לא היתה מצליחה, נעדרת כסף גדול באופן יחסי ומסורת וניסיון באופן מוחלט, לבנות הרכב חדש וגם מנצח בתוך פחות מחודשיים.

3. יותר מהעפלה לשלב הבא, ייצר ההישג היסטוריה אלטרנטיבית של הצלחה - לראשונה עשתה זאת קרית שמונה ללא מעורבות ישירה של רן בן שמעון, מאמן שהעלה אותה פעמיים מהליגה הלאומית, הוביל אותה לראשונה לאירופה והעניק לה אליפות. יותר מדי משותפים, קורות החיים שלהם. מי שנודעה עד כה ברבים כקבוצה של בן שמעון הפכה אמש למועדון הכדורגל עירוני קרית שמונה.

גילי לנדאו. "רציתי ליצור עדיפות של שישה מול ארבעה במרכז השדה", ניסה להסבירצילום: שרון בוקוב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ