פרשנות |

אין להמעיט בקלות בה ניצחה ישראל

למרות היריבה החלשה, השינויים שביצע אלי גוטמן בהרכב ובשיטת המשחק ניכרו, השחקנים נראו טוב, אולם חייבים לשים דגש על הבעיות בהגנה

אורי אוזן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי אוזן

נבחרת ישראל הגיעה למשחק מול לוקסמבורג מוכה וחבולה. ספגה ביקורות קשות שגרמו לרוב הציבור ולחלק מהפרשנים ללגלג על שחקניה ובעיקר לזלזל בה. מאמן הנבחרת, אלי גוטמן, הגיע אפילו במצב יותר קשה למשחק, התקשורת התנפלה עליו כחבורת כרישים מריחת דם ושפת הגוף שלו שידרה מצוקה לא קלה.

אני רק יכול לדמיין מה עבר לו בראש בדקה הראשונה כשיואכים דילג בקלילות מביכה על פני איתן טיבי ודן מורי, והגיע מול דודו אוואט - שביציאה גדולה מנע שער, ובעצם שינה את כל המשחק וכנראה גם את כל הקמפיין של גוטמן.

אמנם לוקסמבורג היא לא מאריות היבשת בלשון המעטה, אבל היא נבחרת בהתקדמות, שמתחה את פורטוגל והשיגה תיקו יפה בצפון אירלנד, לכן אין להמעיט בקלות הניצחון הישראלי ובדרך שבה הוא הושג.

ההחלטה של גוטמן לזמן שחקני שמשחקים הוכיחה את עצמה. השחקנים נראו בכושר טוב, חיוניים, והעובדה שהמנהיגות בנבחרת - ברגע שבניון בחוץ - ניתנה לנאתכו, שיחררה אותו, וגרמה לו ליתר מחויבות. בכך ניתן היה להבחין בבירור בדקה הראשונה כשנזף בשחקני ההגנה ואחרי ארבע דקות בבישול מבריק למהראן ראדי, בשער הראשון.

גוטמן עלה למשחק במערך הרגיל שלו - 1-1-4-4 - כשבאופן מפתיע ראדי שיחק כקשר מאחורי תומר חמד הנפלא (המצטיין שלי במשחק), עדן בן בסט ומאור מליקסון (הרבה יותר יעיל מגילי ורמוט בכושרו הנוכחי) באגפים. ראדי שיחק נהדר, נע ללא הפסקה, הגיע למצבים, ועזר מבחינה הגנתית לאלברמן ולנאתכו.

מליקסון נתן את משחקו הטוב בנבחרת, לא הפסיק לבקש את הכדור, פינה את האגף לשפונגין (משחק טוב מאוד שלו, במיוחד לאור המשחק האנמי של גל שיש בצד השני) והתכבד בשער ושני בישולים נפלאים. בן בסט אמנם קצת הלך לאיבוד בצד, אך הוא הראה מחויבות הגנתית וגם הוכיח בדקה ה-12 כמה הוא חד ליד השער. במחצית השנייה כשעבר למרכז, בן בסט השתפר משמעותית.

הבעיה בנבחרת היא ללא ספק במרכז ההגנה ובעמדת המגן השמאלי. טוב יעשה גוטמן אם יתן לטאלב טוואטחה את המושכות וישפר את משחק ההגנה שלו, כי הוא מגן העתיד שלנו וגם כיום, כשהוא בכושר פחות טוב הוא הרבה יותר טוב מזיו ושיש. מרכז ההגנה שלנו נראה לא בטוח ודי פגיע. טיבי במשחקו החלש בנבחרת נראה מבולבל, מורי היה בסדר אך שתי שגיאות שלו כמעט סידרו שער ללוקסמבורגים ומול נבחרות בכירות יותר ראינו שזה לא מספיק.

דקל קינן יכול להוסיף הרבה מניסיונו למרכז ההגנה ובתקווה שטל בן חיים ימצא קבוצה ויחזור לכושר, זה גם יכול גם לשפר את העמדה הבעייתית הזו.

עכשיו פנינו ליום שלישי. סביר להניח שלא יגיע הרבה קהל אבל גם זה לא צריך להפריע לשחקנינו להשיג עוד שלוש נקודות ולצבור ביטחון. אחרי המשחק הזה ברור שיש לנו הרבה פוטנציאל. אבל בואו לא נאבד פרופורציות, אנחנו לא כאלה גרועים כמו שציירו אותנו אחרי רוסיה, וגם לא כאלה ענקים אחרי המשחק היום. אני מקווה שאלי גוטמן ימשיך בדרך שלו, יאמין בעצמו ובשחקניו ויביא את נבחרת ישראל ליורו 2016 - זו המטרה האמיתית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ