פרשנות |

לחיי הקפריזה הבית"רית

הפועל ת"א ובית"ר ירושלים נמצאות יחד במצב של אי-ודאות. אולם בעוד האדומים לא יודעים להתמודד עם הסיטואציה, בטדי ניזונים ממנה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עד כמה שהדבר עשוי להישמע מוזר, כמעט בלתי אפשרי, דווקא הפועל תל אביב ובית"ר ירושלים, השונות כל כך, מצאו עצמן הקיץ קרובות האחת לאחרת יותר מתמיד. לשתיהן היו בעלים שביקשו להיפרע מהמטרד, אוהדים שהתגייסו כדי להציל את האהבה הגדולה שלהם, ובעיקר זמן קצר מדי כדי להכין תשתית ראויה לעונה שבפתח.

אלא שבעוד שעבור בית"ר זהו מצב קיומי בשנים האחרונות, מבחינת הפועל היה מדובר בטריטוריה חדשה. כך התקבצה לה במתחם חודורוב אסופת שחקנים, שאנשי מקצוע רציניים, בתנאים שפויים יותר, לעולם לא היו מעמידים. פנטסיל הוחזר, ג'מבה ג'מבה צורף, ישנו עוד אחד בשם קוטיניו בקישור, חיימוביץ', דנין ושאר ירקות. וחנן ממן. לא רכש של איזה גאון שחזה את הנולד, אלא סתם ירייה באפילה שהתגלתה כהברקה מדהימה.

אוהדי בית"ר. "יש חיבור שאי אפשר להסביר"צילום: שרון בוקוב

בואו לדבר על המשחק בעמוד הפייסבוק של "ספורט הארץ"

האקלקטיקה הזאת, חוסר ההיררכיה המקצועי וחילופי המאמנים שזימן הגורל האכזר, הביאו את הפועל לאובדן זהות מקצועי. הקבוצה שהיתה בשנים האחרונות אי של יציבות היא עתה לא יותר מקפריזה. היא מסוגלת לנפק 30 דקות חלומיות בליגה האירופית נגד פלזן, ומצד שני לקרוס בהמשך. ותאמינו או לא, זה קרה ויקרה לה גם בזירה המקומית. בדיוק כפי שהתחוור גם אמש בטדי.

עבור בית"ר, לעומת זאת, חוסר הוודאות הוא הדלק שמניע את המועדון והאוהדים. המופע של המחצית השנייה אתמול בטדי, יחד עם היציעים המפוצצים והמשוועים לניצחון, הוא העדות הטובה ביותר לרעב הגדול שחזר לבית"ר. אלי כהן מתעקש שזאת קבוצה לפלייאוף העליון, אבל סביר שגם הוא יודע כי לאורך זמן החבורה הצעירה מדי שיש לו תתקשה להתמיד.

בית"ר תהיה קבוצה של עליות ומורדות, של הבלחות ושל מחדלים, ונראה כי ניצחונות נגד הפועל תל אביב הם הדרך הטובה ביותר לבלוע את הגלולה המרה הזאת. חייבים ניצחונות מהסוג הזה, על כל המשמעויות הנלוות להם, כדי לעכל את השגרה הקשה, את העתיד המפוקפק ואת גילויי החיבה לקראת הצטרפותו של האופורטוניסט אלי טביב.

אם אנחנו שואפים להתקדם לעבר הכדורגל האירופי, לצמצם פערים ולהידמות עד כמה שאפשר למה שקורה ביבשת, אין ברירה אלא לומר תודה גדולה לאוראל גרינפלד. אחרי מופעי האימים של השופטים בסוף השבוע באנגליה ובאיטליה, הקפיד אתמול גרינפלד להוכיח בהרחקה המטופשת של טוטו תמוז כי לא נשארנו מאחור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ