כדורסל הנשים הוא המשחק בצורה הטהורה ביותר שלו

שי דורון עדיין לא בטוחה לגבי הצעתו של ג'ינו אוריימה להנמיך את הסל, אבל יודעת דבר אחד: יש בכדורסל הנשים יותר מאשר הטבעות

שי דורון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לאורך כל הקריירה שלי תמיד רציתי למשוך צופים ואוהדים חדשים אל הענף האהוב עלי מכל. תמיד חשתי שבכדורסל הנשים חשובה במיוחד ההזדהות של הצופים עם השחקניות. פעמים רבות, צפייה בשחקנית אחת יכולה להוביל אנשים לחשוב "רגע, אני גם אוהב את צורת המשחק של השחקנית הזו", "אני אוהב את הסגנון של הקבוצה הזאת" וכו'. כך נולד אוהד. כך גורמים לאנשים להתאהב בספורט.

צריך לפרסם כמה שניתן, לשדר כמה שאפשר בטלוויזיה ולדחוף את כדורסל הנשים כמה שניתן בכל מקום אפשרי וכך יותר אנשים יוכלו להיחשף לענף ולשחקניות ולהבין את האמת הפשוטה - כדורסל נשים הוא הכדורסל בצורה הטהורה ביותר שלו.

שי דורוןצילום: ספי מגריזו

לכן ההצעה של ג'ינו אוריימה להנמיך את הטבעת ב-18 סנטימטרים כדי להפוך את כדורסל הנשים ל"מעניין" יותר עבור הקהל הרחב גרמה לי לחשוב. עבר שבוע מאז ששמעתי על זה, וכשחקנית אני עדיין לא בטוחה כיצד אני חשה לגבי הרעיון. מצד אחד, אני תוהה האם זה עדיין ייחשב ככדורסל ולא כמוטציה של הענף; מצד שני, האפשרות להטביע על הראש של שחקנית אחרת בהחלט קורץ לי.

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

אין לי תשובה ברורה לעניין, אך אם הייתי יודעת בוודאות שהשינוי יוכל לקדם את הענף, אני אתמוך בו בכל לבי. אך בשורה התחתונה, אומר זאת כך: אם אתם באמת אוהבים כדורסל, ולא רק הטבעות מסחררות, אלא יכולות טכניות טהורות, משחק בסיסי ופשוט ועבודת צוות; אם אתם רוצים לצפות במשחק בצורה בה הוא תוכנן שישחקו אותו - בואו לצפות בכדורסל נשים. וגובה הטבעת ממש לא חשוב.

* הכותבת היא קפטנית אליצור רמלה ושחקנית נבחרת ישראל בכדורסל נשים

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ