ניר צדוק

מדרגות, הרבה מדרגות, הובילו מאווירת הברדק ששררה מחוץ לפלא הארכיטקטוני - המואר באור יקרות מתחלף - אל התכל'ס, המגרש עצמו. בפנים ישבו כולם במקומותיהם, בסדר מופתי, והחלו קוראים בעיניהם את כל המלים האחרונות בעולם בניית מתקני הספורט. היה להם הרבה להשלים משנות ה-40'.

בחוץ התרחשה מהומה שלמה. כולם צריכים כרטיס, גם אלה שכבר יש להם אחד. שיביאו עוד אחד, לא יזיק. אל שיאו הגיע האיצטדיון החדש בנתניה כבר ביומו הראשון - מלא עד אפס מקום, מכאן יחל כרסום טבעי; עוד נכונו לו משחקים רבים - רובם, למעשה - עם אלפים בודדים ביציעים.

אמש התחננו לבוא בשעריו, מעתה יהיה זה האיצטדיון, לו יכול היה לדבר, שיתחנן. לא בטוח שזו לא האופציה העדיפה עבורו. פקקי תנועה עצומים, נחיל מכוניות ענקי המשתרך מירכתי איקאה ועד קירבת שערו של אפולה אדל, הפכו את הביקור למבחן בסבלנות, יכולות ניווט ושכל ישר. מי שהחליט לתזמן את שעת היציאה על פי חישוב קר של קילומטרים מצא את עצמו מצפצף, מזיע, מקלל ומסתכל בשעון.

החל ממרחק שעה וחצי לתחילת המשחק ועד לשריקה של תבריזי נותרו ברדיוס הקרוב לאיצטדיון מקומות חנייה המיועדים לרכבי 4X4 בלבד או סתם למי שלא אכפת לו מהשאסי. סניף רמי לוי הסמוך, אליו ניתן היה להסליק עד שלב מסוים מכונית אחת או שתיים, התאפס על עצמו, נאמן לשיקול הישראלי המוכר של "למה לי", והתיר כניסה למתחם רק ללקוחות. רוצים להחנות בסמוך למגרש בנתניה? קנו "טעמי" או צאו יום קודם.

בקונטרסט רציני לאווירת הלבנט שמשלה בכל מה שהתרחש מחוץ למגרש, העניק הפנים ביקור קטן בחו"ל. לוח אלקטרוני ענק בגווני כחול-ליגת אלופות, כיתוב בלעז שמבשר על הבקעת שער וטקסים אמנותיים שרגילים לראות רק באירועי ספורט שגם מעניקים מדליות.

שערו של אחמד סבע בתוספת הזמן של המחצית הראשונה הכניסה אותו למה שמכונה כאן "ספרי ההיסטוריה". ידועה זהות כובש השער הראשון באיצטדיון שעדיין אין לו שם, אפילו לא תשתית תקשורת ואינטרנט ראויה, אבל כבר יש לו בעל בית. מעניין אם אחד מ-14 אלף באי האיצטדיון אמש יהפוך ברבות הימים לסבו של האיש שיבקיע את השער האחרון בכתליו. מעניין גם כמה זמן לקח לו אמש להשתחרר מהפקקים העצומים ולחזור הביתה לספר עד כמה הוא נהנה. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ