אווירת סוף עונה במכבי חיפה

למרות השינויים, המהפכות והניסיונות של ראובן עטר, אחרי התיקו אחת מול בני יהודה נראה ששחקניו בטוחים שאין כבר בשביל מה לשחק

אלעד ליפשיץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד ליפשיץ

בסוף, עם כל הניסיונות והשינויים והמהפכות, ראובן עטר עוד יגלה שהעניין הוא שהשחקנים שלו פשוט משוכנעים שהעונה הזו הסתיימה. הם זוחלים על המגרש בחוסר רוח ובשכנוע פנימי עמוק שאין יותר עונה. לא משנה איך עושים ומה מנסים, לא חשוב לאן מסתכלים או עם מי הולכים, הכל במכבי חיפה שקוע באווירת סיום. אם לא מתקיים מירוץ לאליפות במהלך העונה, השחקנים משוכנעים כי כלל לא מתקיימת עונה.

עטר מנסה, בודק, מגוון, משנה. כלום לא עוזר. עוד שינוי. שוב לא עוזר. אז מדברים פתאום על כך שהעניין הוא בכלל צורך ביציבות. אומרים שאולי השינוי צריך להיות בכך שלא יהיה שינוי. אולי זו תהיה המהפכה: למשך שבוע, שבועיים או קצת יותר, לא ישתנה כלום. לא בהרכב, לא בשיטה, לא בציוות. ובכן, בתוך הסיוט המתמשך שעובר עליו גם את זה עטר ניסה. לא עזר כלום. לא עוזרים השינויים, ולא עוזר לא לשנות.

כלום לא משנה מהסיבה הפשוטה שכלום כבר לא מקצועי. מזה שניים או שלושה מחזורים ברור שאין באמת על מה לשחק. הסיפור הזה של אליפות ברח, חמק, נגמר. זהו התהליך: פותחים צולע, הליגה מתרחקת, נכנסים לשוק, האווירה שנוצרת קשה מאוד, כבדה, אבל פה רק מתחילה הצרה. מכאן והלאה סובלים מאפטר-שוק, והוא אכזרי במיוחד.

שחקני מכבי חיפה בסיום המשחק אמש. סובלים מאפטר שוקצילום: ניר צדוק

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

מדובר בסוללת כוכבים שלפני שבועיים-שלושה חטפה את השוק מכך שסופית נגמרה לה העונה. אתמול חזיתם באפטר-שוק של הסוללה. האפטר-שוק קטלני. הכוכבים לא מורגלים בו, ומלכתחילה לא מורגלים בשוק עצמו. אולי עוד מחזור, שניים, שלושה או עשרה פתאום תראו מחיפה קצת כדורגל. זה יקרה בתום האפטר-שוק. יעכלו, יתרגלו לרעיון, אולי ישתחררו קצת.

כואב לראות את עטר בימים אלה. הוא רוצה, לא מוותר. עטר נלחם. הוא בולע את המבוכה, בולע את הגאווה, מודה שיש הרבה מה להתבייש בקבוצה, באיך שהקבוצה, במה הקבוצה. עם כל המטען הכבד הזה הוא נעמד ומדבר מול המצלמה. בשבת יש משחק מול רמת השרון - אולי אפשר יהיה להתעורר קצת מהסיוט. הבעיה שבינתיים מתברר בכל שבוע כי לא מדובר בסיוט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ